Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Наукові читання з циклу «Видатні судові експерти»

21 серпня 2012 року в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбулися Наукові читання з циклу «Видатні судові експерти», присвячені пам’яті видатного вченого-криміналіста, одного із організаторів експертної справи в Україні, професора Василя Івановича ФАВОРСЬКОГО.

Вивчення історії становлення і розвитку сучасної судової експертизи (експертології) і криміналістики знайомить з маловідомими біографіями дореволюційних вітчизняних вчених, які стояли у витоків криміналістичної науки і зробили значний внесок в її становлення і розвиток, розширює професійний світогляд, дозволяє в подальшому успішно застосовувати отримані знання у практичній діяльності.

У Наукових читаннях, посвячених пам’яті видатного ученого В.І. Фаворського, взяли участь науковці та судові експерти КНДІСЕ, ветерани судової експертизи.

Учасників Наукових читань привітав директор КНДІСЕ Олександр Григорович Рувін, відзначивши, що доброю традицією в нашому Інституті є проведення наукових читань з циклу «Видатні судові експерти».

Наукові читання вела завідувач лабораторії організації науково-дослідних робіт та координації діяльності регіональних підрозділів Київського НДІСЕ, кандидат економічних наук Федчишина Віоллета Віталіївна, яка відзначила вагомий внесок першого керівника науково-дослідної комісії кримінології, першого керівника секції наукової криміналістики, першого директора Київського НДІСЕ, коли Кабінети науково-судової експертизи були реорганізовані в НДІ, ученого Василя Івановича Фаворського, у дослідження проблем експертології і криміналістики, вражаючі методологічні підходи у дослідженні проблем сучасної експертології і криміналістики, багато з яких зберегли свою актуальність у сьогоденні.

На запрошення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз у наукових читаннях взяв участь відомий дослідник життєдіяльності В.І. Фаворського, знавець історії криміналістичних установ та відомих вчених-криміналістів, кандидат юридичних наук, провідний науковий співробітник Державного науково-дослідного інституту МВС України, доцент, Чисніков Володимир Миколайович.

Науково-практичний форум в пам’ять Василя Івановича Фаворського має глибоку наукову мету у відродженні інтересів науковців, у публічному обговоренні наукової спадщини видатного вченого криміналіста, у продовженні втілення ідей вченого у дослідження проблем сучасної експертології в життя.

Можливо вам буде цікаво: