Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language

Наталія Нестор взяла участь у міжнародному симпозіумі Інтерполу для керівників криміналістичних установ у Ліоні (Франція)

З 08 по 10 листопада 2022 року відбувся 20-й міжнародний симпозіум Інтерполу для керівників криміналістичних установ у Ліоні (Франція).

Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ,  єдина представниця з України, взяла участь у роботі симпозіуму Інтерполу та представила доповідь на тему «Криміналістичні виклики, з якими зіштовхуються експерти в Україні під час проведення судових експертиз». Під час свого виступу Наталія Нестор зауважила, що наразі судові експерти виконують дуже важливу роботу, фіксуючи та встановлюючи докази злочинів російської агресії. Судові експерти за вісім місяців війни накопичили колосальний досвід, якого на сьогодні немає жодна інша країна за кількістю проведених експертиз. Проте досить часто у роботі судових експертів виникають труднощі, які можливо подолати лише об’єднавши зусилля всієї спільноти судових експертів як на європейському рівні, так і на світовому. 

Наталія Нестор провела зустріч з керівним складом Інтерполу, звернувшись з проханням допомоги для українських експертів та України у питанні встановлення справедливості та правосуддя за злочини, які вчинила російська федерація. Також Наталія Нестор поставила питання щодо процедури виключення росії з учасників Інтерполу.

Цей важливий форум, що проводиться кожні три роки, об’єднує керівників провідних експертних лабораторій світу для обговорення досягнень та перспектив розвитку криміналістичної науки.

Симпозіум триває три дні та включає різні типи сесій, а саме: стендові презентації, тематичні семінари, огляд наукових новинок, панельні дискусії та сесії питань та відповідей.

Традиційно цього року загальний порядок денний містив наступні тематичні блоки:

  • Хімічна криміналістика, дослідження матеріалів, речовин та виробів;
  • Дослідження наркотичних та токсикологічних речовин;
  • Електронні докази, дослідження аудіозаписів та комп’ютерна криміналістика;
  • Ідентифікаційні та трасологічні дослідження.

Можливо вам буде цікаво: