Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Наталія Нестор прийняла участь у саміті Міністерства юстиції США у м. Фінікс

07 та 08 лютого 2024 року Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ, у м. Фінікс, штат Арізона (США), виступила доповідачем на саміті з нагоди річниці існування Ударної групи з протидії підривним технологіям – міжвідомчої правоохоронної ініціативи, спрямованої на запобігання потраплянню критично важливих технологій до рук авторитарних режимів та ворожих національних держав, на запрошення уряду США.

Наталія Нестор виступила з доповідями про використання передових технологій росією в її незаконній і повномасштабній агресивній війні проти України, а також про те, як робота Ударних сил може допомогти Україні у військових зусиллях, та про необхідність розширення санкцій.

Також, Україну на саміті представляли Юрій Бєлоусов, начальник департаменту з розслідування військових злочинів Офісу Генерального прокурора України та Владислав Власюк, радник з питань санкцій Офісу Президента України.

Заступник Генерального прокурора США Ліза О. Монако виступила з промовою і підкреслила весь прогрес, досягнутий з моменту, коли вона вперше оголосила про створення Ударної групи рік тому, та подякувала українській делегації за співпрацю.

Ударну групу очолюють помічник генерального прокурора США Метью Г. Олсен з Відділу національної безпеки Міністерства юстиції США та заступник міністра з питань експортного контролю США Метью Аксельрод з Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі, до яких у Феніксі приєднався прокурор округу Арізона Гарі Рестайно.

Дводенний захід розпочався з дня, присвяченого виключно правоохоронним органам, на якому обговорювалися конкретні справи, кращі практики розслідування, брифінги про передові технології та річні звіти.

На другий день до Ударної групи приєдналися представники приватного сектору та академічних кіл з усієї країни, які взяли участь у сесіях, присвячених роботі Ударної групи в різних галузях, корпоративному комплаєнсу, найкращим практикам побудови програм торговельного комплаєнсу та інформаційно-просвітницькій роботі з правоохоронними органами.

Під час заходу були представлені всі п’ять відомств, що входять до складу Ударної групи: Відділ національної безпеки Міністерства юстиції, Бюро з питань імміграції та міграції Міністерства торгівлі, ФБР, Відділ розслідувань у сфері внутрішньої безпеки (HSI) Міністерства внутрішньої безпеки та DCIS.

Можливо вам буде цікаво: