Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Наталія Нестор провела офіційну зустріч з Міністром оборони Люксембургу

10 листопада 2022 року Наталія Нестор, заступник директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з офіційним візитом відвідала Міністерство оборони Люксембургу та провела зустріч з віце-прем’єр міністром – міністром оборони Люксембургу Франсуа Баушем. В рамках візиту відбулася передача КНДІСЕ 30 портативних бездротових сканерів Artec Leo (вартістю понад 1, 300 млн гривень), високоточні калібрувальні набори та 5-річні ліцензії на програмне забезпечення Artec Studio для обробки й аналізу отриманих 3D-даних. Також в рамках допомоги планується надання 20 військових автомобілів для ЗСУ. У зустрічі взяли участь генерали Міністерства оборони Люксембургу, Наталія Аношина, тимчасовий повірений у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург та представники компанії Artec Leo.

Міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш заявив: «Люксембург рішуче засуджує агресивну війну Росії проти України і зробив на цей час значні зусилля щодо поставок військового обладнання в Україну на суму 74 мільйони євро, що становить понад 16% від загального оборонного бюджету Люксембургу на 2022 рік. Однак наша допомога не обмежується лише військовою технікою. Ми також підтримуємо розслідування скоєних Росією військових злочинів для притягнення винних до відповідальності. Тому ми надаємо експертам сучасну люксембурзьку техніку, 30 3D-сканерів Artec Leo, які дуже допоможуть у зборі доказів військових злочинів».

Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ, додала, що мова іде про обладнання для судової експертизи. «У судових експертів дуже важлива місія. Цицерон говорив, що найбільша спокуса злочину полягає у розрахунку на безкарність. І ми повинні зробити все можливе, щоб не допустити подібних спокус. Кожен злочин повинен бути зафіксований, а злочинець покараний. Наші фахівці-криміналісти цілодобово працюють, документуючи докази й встановлюючи факти російських злочинів».

Наталія Нестор підкреслила, що надане сучасне обладнання дозволить українським експертам створювати високоточні 3D-моделі об’єктів та цифрові копії всіх наявних доказів для міжнародних судів. Потенційні сфери застосування цих 3D-моделей включають оцінку пошкоджень, аналіз малюнка плям крові, звіти про траєкторію кулі, документацію про розтин, презентації віртуальної реальності (VR), 3D-друковані докази і багато іншого.

«Від імені народу України разом з нашим колективом експертів я хочу особисто подякувати пану Баушу за підтримку й допомогу, надану нам народом Люксембургу в цей важкий період нашої історії. Необхідне обладнання прискорить нашу перемогу, підвищить довіру до наших аргументів і доказів, та наблизить тріумф гуманізму й справедливості», – підсумувала Наталія Нестор.

Міністру оборони Люксембургу Франсуа Баушу було представлено нагороду та пам’ятний знак за підтримку українських експертів та українську вишиванку.

Цей візит було широко висвітлено засобами масової інформації Люксембургу, Бельгії та Німеччини та України.

  1. Luxemburgische Verteidigungsdirektion spendet Artec 3D-Scanner an die Ukraine zur Dokumentation von Kriegsverbrechen
  2. Documenter les crimes de guerre avec des scanners 3D
  3. Des scanners luxembourgeois pour documenter la guerre en Ukraine
  4. Rosjanie nie ukryją swoich zbrodni wojennych. Te skanery 3D wszystko ujawnią
  5. La Direction de la défense luxembourgeoise fait don de scanners 3D à l’Ukraine pour documenter des crimes de guerre
  6. Люксембург надав Україні 3D-сканери для розкриття воєнних злочинів рф
  7. Люксембург надав українським слідчим 3D-сканери для фіксації воєнних злочинів РФ
  8. Люксембург надав Україні 3D-сканери, які допоможуть зібрати докази воєнних злочинів РФ. Фото
  9. Люксембург надав Україні обладнання для судової експертизи вартістю понад 1 млн євро
  10. Люксембург надав Україні обладнання для документування російських воєнних злочинів

Title

Content Toggle Block for Gutenberg makes it super easy to create toggle-able content. This toggle block comes with well-thought customization options.

Можливо вам буде цікаво: