Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

На базі Київського НДІСЕ відбувся семінар присвячений особливостям призначення судових експертиз у різних видах судочинства

Однією з умов всебічного та справедливого розгляду справ є широке використання спеціальних науково-технічних знань із різних галузей. Ефективною формою їх використання в судочинстві є судова експертиза. Залучення експертів, а отже фахівців у певній галузі, дає можливість всебічно і повно з’ясувати обставини справи і вирішити спірні питання по суті.

З метою обговорення особливостей призначення судових експертиз у різних видах судочинства на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було організовано тематичний міжвідомчий науково-практичний семінар.

У вітальному слові, директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що необхідність системного аналізу інституту судової експертизи, зокрема призначення судових експертиз у різних видах судочинства, обумовлена змінами, яких зазнало вітчизняне законодавство за останній період.

Проблемним питанням організації та проведенню судових експертиз у світлі змін законодавства України було присвячено доповідь заступника директора Київського НДІСЕ Тетяни Голікової.

Основним завданням системи судочинства є забезпечення розгляду і вирішення справ для винесення законного та обґрунтованого рішення з метою захисту прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, а також інтересів держави. Досягнення зазначеної мети можливе лише за умови координації зусиль судів усіх рівнів, слідчих органів МВС, Служби безпеки України, органів прокуратури та інших установ.

Тому, до участі в семінарі було запрошено фахівців Міністерства юстиції України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Касаційного кримінального суду Верховного Суду України, Касаційного цивільного суду Верховного Суду України, Касаційного господарського суду Верховного Суду України та Державної фіскальної служби України.

Запрошеними гостями від Міністерства юстиції України виступили заступник начальника Управління національної безпеки – начальник відділу нормативно-правового та науково-методичного забезпечення судово-експертної діяльності Ольга Стельмах та начальник відділу організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності Управління з питань банкрутства Наталія Ткаченко.

Учасники обговорили питання щодо особливостей позначення судових експертиз у світлі змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.

Важливість проведення подібних практичних заходів не викликає сумнівів, адже знайти істину можливо лише за умови спільної праці та пошуку шляхів вирішення проблемних питань. Дякуємо всім учасникам семінару «Особливості призначення судових експертиз у різних видах судочинства» та сподіваємося на продовження колегіальної роботи.

Можливо вам буде цікаво: