Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Міжвідомча науково-практична конференція «Актуальні питання кримінального процесу, криміналістики та судової експертизи»

Представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз взяли участь в роботі міжвідомчої науково-практичної конференції «Актуальні питання кримінального процесу, криміналістики та судової експертизи». Захід відбувся на базі Національної академії внутрішніх справ за участю вітчизняних та іноземних фахівців.

Керуючись Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, Національною стратегією у сфері прав людини та іншими документами, зважаючи на ускладнення криміногенної ситуації в Україні, учасники зустрілися з метою обговорення та пошуку шляхів комплексного вирішення нагальних проблем кримінального процесу, криміналістики та судової експертизи. Мова йшла про дієві напрямки покращення роботи шляхом:

  • удосконалення кримінального процесуального законодавства та практики його застосування органами досудового розслідування;
  • підвищення ефективності криміналістичного забезпечення виявлення та розслідування злочинів, підготовки кадрів відповідних спеціалізацій у вишах зі специфічними умовами навчання;
  • удосконалення законодавства та окремих правових процедур у сфері судово-експертної діяльності.

У вітальному слові ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Чернєй зазначив, що співпраця з Київським НДІСЕ дає можливість удосконалювати систему навчання майбутніх судових експертів та розвивати нові напрямки досліджень у відповідь на сучасні потреби суспільства. Насамперед це питання боротьби з кіберзлочинністю та професійне використання поліграфу.

Крім того, керівник Академії наголосив на необхідності практичної реалізації теоретичних обговорень, прикладом якої стало видання довідника «Участь спеціаліста в огляду місця події», який презентували під час конференції.

Видання було підготовлено авторським колективом представників Міністерства внутрішніх справ України, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Національної академії внутрішніх справ та Головного слідчого управління Національної поліції України, за сприяння та міжнародної технічної допомоги Консультативної місії Європейського Союзу.

У практичному посібнику розглянуто алгоритм дій спеціаліста під час огляду місця події, особливості виявлення, фіксації, вилучення та пакування слідової інформації, тактику дій під час огляду місця події в окремих ситуаціях.

Коментуючи подію, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін наголосив, що розроблений довідник стане корисним для працівників органів досудового розслідування, експертних підрозділів та здобувачів ступенів вищої освіти юридичних навчальних закладів, адже в ньому узагальнено кращий досвід вітчизняних спеціалістів та враховано рекомендації іноземних колег.

На знак поваги та співпраці, директор КНДІСЕ Олександр Рувін презентував ректору НАВС Володимиру Чернєю сувенір для музею Академії – копію документів першої виконаної судової експертизи 1913-го року.

Подякував колегам за можливість участі в процесі підготовки довідника і Керівник операційного департаменту Консультативної місії Європейського Союзу Удо Моллер: «Ми бачимо, що на даний час навіть у професійних працівників правоохоронних органів виникає багато проблем під час реформування, які потребують негайного вирішення. Від імені Консультативної місії Європейського Союзу я дякую укладачам за даний довідник, оскільки це масштабна пророблена робота і важливе практичне надбання. Нам приємно, що ми мали змогу працювати загладженою командою і зробити свій внесок у спільну справу правосуддя».

У рамках конференції, враховуючи можливості регламенту, присутні заслухали понад двадцять наукових доповідей та повідомлень провідних вчених та науковців. Обговорювалися криміналістичні наукові школи та особливості розслідування різних видів злочинів, вдосконалення досудового розслідування та судово-експертної діяльності, інструментарій формування судових доказів та багато інших актуальних питань.

Можливо вам буде цікаво: