Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Міжнародне співробітництво Київського НДІСЕ у сфері технічних досліджень документів

Технічна експертиза документів є одним із напрямків криміналістичних видів експертиз, що виконується експертами багатьох країн світу. Різноманітність об’єктів техніко-криміналістичного дослідження документів зумовлює складність та широке коло завдань, що постають перед експертами-криміналістами.

Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз здійснюють дослідження іноземних та вітчизняних грошових банкнот, бланків документів суворої звітності, документів, що засвідчують особу, проїзних документів та інших різноманітних об’єктів. На даний час спостерігається тенденція збільшення кількості досліджень біометричних документів.

Біометричні документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, є частиною євроінтеграції України та кроком до сучасного технологічного світу. Вважається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Однак навіть у даній сфері доволі часто виникають спірні питання, які можна вирішити лише шляхом консолідації зусиль світової експертної спільноти.

У зв’язку з цим експерти Київського НДІСЕ підтримують комунікацію та співпрацюють з іноземними експертами, зокрема, спеціалістами Сполучених Штатів Америки. Так, в рамках обміну інформацією, КНДІСЕ було отримано від американських колег оригінали міжнародних посібників з перевірки ідентифікаторів документів.

Отримані видання ‒ найповажніше та найвідоміше джерело інформації для виявлення підроблених документів, що посвідчують особу. Книги використовуються працівниками профільних експертних установ Організації Об’єднаних Націй, Державного департаменту США, прикордонних та поліцейських відомств та ін.

Посібники містять актуальну інформацію про елементи захисту паспортів громадян усіх країн світу та акцентують увагу на виявлення способів підроблення документів.

Можливо вам буде цікаво: