Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Лабораторія економічних досліджень КНДІСЕ провела круглий стіл щодо судово-експертної діяльності в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України

26 березня 2024 року лабораторією економічних досліджень КНДІСЕ було проведено круглий стіл на тему «Актуальні питання судово-експертної діяльності в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України» за участі викладачів і здобувачів вищої освіти Навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи Державного податкового університету. Модератором круглого столу виступила Ольга Лукова, завідувач лабораторії економічних досліджень.

Керівниками відділів Оксаною Маркіною та Ігорем Гриненком закцентовано увагу, що в рамках проведення науково-дослідної роботи за темою «Удосконалення методики з питань підтвердження матеріальної  шкоди (збитків) підприємств (організацій, установ)» організовано круглий стіл для апробації експертної практики з питань підтвердження матеріальної  шкоди (збитків) підприємств (організацій, установ).

На засіданні круглого столу старший науковий співробітник Михайло Полєнніков розкрив підходи щодо визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації.

В рамках круглого столу провідний науковий співробітник Марина Рудая у своїй доповіді узагальнила актуальність теми та сумарний обсяг документованих прямих збитків, завданих житловим та комерційним об’єктам нерухомості, а також іншим елементам інфраструктури внаслідок воєнних дій, ініційованих російською федерацією проти України.

Також судовими експертами Юлією Матвієвою та Оленою Денисенко закцентовано увагу на питаннях, які ставлять експертам з підтвердження розміру збитків (упущеної вигоди) підприємств через неможливість провадження господарської діяльності внаслідок збройної агресії та фактичного вторгнення військ російської федерації.

На запитання учасників стосовно діяльності судових експертів в умовах воєнного стану та унікальності для світової практики дослідження збитків надала вичерпну відповідь експерт Юлія Борщевська та Ольга Богданович.

Можливо вам буде цікаво: