Київський НДІСЕ провів круглий стіл з питань управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на print

На прохання Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, на базі Київського НДІСЕ було проведено круглий стіл з питань управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами.

До участі в заході були запрошені представники Фонду державного майна України, Ради Українського товариства оцінювачів і Всеукраїнської асоціації фахівців оцінки.

Представник Національного агентства Андрій Потьомкін окреслив проблемні питання, пов’язані з управлінням рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами (стаття 21 Закону України «Про Національне Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (далі – Закон).

Зокрема, основна увага була приділена частині 4 статті 21, а саме переліку майна, зберігання якого через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів, або витрати із забезпечення спеціальних умов зберігання якого чи управління спів мірні з його вартістю, або яке швидко втрачає свою вартість, а також майно у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, підлягає реалізації за цінами, щонайменше не нижче ринкових.

Учасники круглого столу ознайомилися з механізмом та умовами управління активами, прийнятими Національним агентством в управління, та провели фахову дискусію щодо оцінки зазначених активів, порядку, критеріїв оцінювання.

Сторони дійшли згоди в тому, що вирішувати питання потрібно шляхом комплексного комплексного підходу та об’єднання зусиль фахівців товарознавців, оцінювачів, фахівців з питань землеустрою, у сфері приватизації, оренди, використання й відчуження державного майна, державного регулювання оцінки майна та майнових прав.

У результаті зустрічі було створено робочу групу зі складу представників від кожної організації учасника круглого столу. Група об’єднає зусилля з метою розробки примірного переліку майна, визначеного частиною 4 статті 21 Закону, відповідних нормативних документів, критеріїв та умов, яким має відповідати зазначений примірний перелік майна.

Можливо вам буде цікаво: