Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Київський НДІСЕ провів круглий стіл з питань управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами

На прохання Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, на базі Київського НДІСЕ було проведено круглий стіл з питань управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами.

До участі в заході були запрошені представники Фонду державного майна України, Ради Українського товариства оцінювачів і Всеукраїнської асоціації фахівців оцінки.

Представник Національного агентства Андрій Потьомкін окреслив проблемні питання, пов’язані з управлінням рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами (стаття 21 Закону України «Про Національне Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (далі – Закон).

Зокрема, основна увага була приділена частині 4 статті 21, а саме переліку майна, зберігання якого через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів, або витрати із забезпечення спеціальних умов зберігання якого чи управління спів мірні з його вартістю, або яке швидко втрачає свою вартість, а також майно у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, підлягає реалізації за цінами, щонайменше не нижче ринкових.

Учасники круглого столу ознайомилися з механізмом та умовами управління активами, прийнятими Національним агентством в управління, та провели фахову дискусію щодо оцінки зазначених активів, порядку, критеріїв оцінювання.

Сторони дійшли згоди в тому, що вирішувати питання потрібно шляхом комплексного комплексного підходу та об’єднання зусиль фахівців товарознавців, оцінювачів, фахівців з питань землеустрою, у сфері приватизації, оренди, використання й відчуження державного майна, державного регулювання оцінки майна та майнових прав.

У результаті зустрічі було створено робочу групу зі складу представників від кожної організації учасника круглого столу. Група об’єднає зусилля з метою розробки примірного переліку майна, визначеного частиною 4 статті 21 Закону, відповідних нормативних документів, критеріїв та умов, яким має відповідати зазначений примірний перелік майна.

Можливо вам буде цікаво: