Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Київський НДІСЕ продовжує співпрацю з голандськими колегами щодо розслідування збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17

5 липня 2017 року Уряд Нідерландів оголосив про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 здійснюватиметься у рамках національної юрисдикції Нідерландів.

Відповідне рішення прийняли країни Міжнародної слідчої групи (JIT), до складу якої входять Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія та Австралія. Спільними зусиллями було вироблено і механізм притягнення винних до відповідальності за вчинення злочину.

«Спільна слідча група країн, яких залучено до справи, вирішила, що підозрювані мають бути притягнуті до відповідальності у Нідерландах, процес базуватиметься на тривалому міжнародному співробітництві та підтримці. Це означає, що співпраця групи продовжиться на етапі судового переслідування. Завдяки угоді з Україною по МН17, прокуратура зможе охопити всіх постраждалих» – повідомляється на офіційному сайті міністерства закордонних справ Нідерландів.

Президент України Петро Порошенко прокоментував повідомлення, заявивши, що наша держава максимально сприятиме та надаватиме допомогу Нідерландам для якнайшвидшого покарання винних.

Нагадаємо, враховуючи особистий досвід участі в розслідуванні та проведенні аналогічних експертиз, очолити спеціально створену Українську частину Міжнародної комісії судових експертів від України було доручено директору Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександру Рувіну.

КНДІСЕ є основною експертною установою України, яка проводить дослідження щодо найгучніших судових процесів, що проходять у нашій державі. Ряд експертиз – унікальні для нашої країни і не мають аналогів.

Під керівництвом директора Олександра Рувіна, спільно з іноземними колегами, експерти Інституту виконали ряд хімічних, трасологічних, балістичних та вибухово-технічних досліджень. Крім того, на території України було реалізовано унікальні слідчі експерименти, проведено біохімічний аналіз вражаючих елементів «Бука», експертизу бойових частин всіх українських зенітних ракет і ракет «повітря-повітря», яка довела непричетність України до злочину.

Висновки, зроблені в результаті проведеної спільної роботи експертів, стали істотним внеском до загальних результатів розслідування Міжнародної слідчої групи причин загибелі людей на борту малайзійського літака.

Можливо вам буде цікаво: