Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз відзначив 105-ту річницю з Дня заснування та професійне свято

Колектив Київського науково-дослідного інституту судових експертиз відзначив професійне свято – День судового експерта України та 105-ту річницю з дня створення установи.

Урочистості з нагоди відзначення зазначених подій відбулись в міжнародному конгрес-центрі «Український дім».

У заході взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій, наукових установ, вищих навчальних закладів та інших гостей діяльність яких пов’язана зі сферою судової експертизи.

У вітальному слові директор Інституту Олександр Рувін зазначив, що сьогодні в інституті працює понад 400 спеціалістів. «За 105 років існування, фахівцями Інституту виконано понад 1,5 млн експертиз, в тому числі близько 950 тис.  за роки незалежності України. За останні 5 років у Київському НДІСЕ було запроваджено ряд нових видів експертиз. Інститут прийняли в систему Європейської мережі судово-експертних установ, яка є сьогодні монополістом в Європі, де судові експерти КНДІСЕ вже кілька років мають право проводити міжнародні експертизи» наголосив під час свого виступу директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

В рамках урочистої частини трудовий колектив Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було нагороджено почесною грамотою Кабінету Міністрів України та грамотою заслуги Верховної Ради України.

Надзвичайно приємною та урочистою хвилиною зустрічі стало вручення колективу Київського НДІ судових експертиз вітальних адресів від Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Судові експерти, рік за роком ви нарощуєте досвід та доводите свій професіоналізм, визнаний не лише в Україні, а й на міжнародному рівні. Міністерство юстиції й надалі відстоюватиме незалежність і професійну захищеність кожного експерта, який щодня надає об’єктивну відповідь щодо здобутих доказів у рамках кримінального розслідування цивільних і адміністративних справ», – відзначив у виступі Міністр юстиції України Павло Петренко та побажав судовим експертам професійних успіхів, нових творчих досягнень, невичерпної життєвої енергії, міцного здоров’я, родинного щастя і добробуту.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час вітального слова наголосив на важливості роботи фахівців сфери судової експертизи особливо в 2014 році, коли на сході нашої країни розгорівся конфлікт:

«Завдяки Вам було проведено близько 100 тис. експертиз та експертних досліджень після подій 2014 року. Завдяки Вашій комплексній вибухово-технічній експертизі стало можливим встановити вину підозрюваних терористів. Завдяки тактичній криміналістичній експертизі вже навіть вже давно в суді винесено вирок за трагедією Іл-76. Завдяки комплексним міжнародним експертизам по рейсу MH-17 ми сподіваємося на результат в Гаазькому трибуналі для терористів, які розв’язали війну проти нашої держави. Я дуже поважаю директора Інституту Олександра Рувіна і за його професіоналізм, і за його життєвий шлях. Спасибі всім вам, колектив, тому що на ваших плечах тримається ця титанічна невидима робота. Професіоналізм і об’єктивність – є ознаками роботи саме вашої установи»,  зазначив Юрій Луценко.

Приєднався до привітань в ході урочистої частини Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, який під час свого вітального слова розповів про те, як КНДІСЕ вдалося ввести нові види та методи судових експертиз, а також про важливість їх результатів.

«Шановні експерти, всі присутні й особливо Олександр Григорович, спасибі за вашу роботу і низький вам уклін. Також дякую міністра юстиції України. Саме він у 2014 році ввів судову психологічну експертизу із застосуванням поліграфа. 4000 документів, переданих в міжнародний кримінальний суд, це результат роботи таких експертиз із застосуванням поліграфа. Найбільше таких експертиз провів саме Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Крім того, завдяки директору КНДІСЕ Олександру Рувіну на безкоштовній основі вдалося залучити фахівців військової справи і провести тисячі складних комплексних військових експертиз, які стали підставою для оголошення про підозру міністру оборони Російської Федерації, начальнику Генерального штабу, суддям Конституційного суду РФ за анексію Криму та ін.», – підкреслив Анатолій Матіос і додав, що фахівцям цієї сфери іноді доводиться працювати навіть в умовах ризику для власного життя.

Розділили професійне свято українських судових експертів прибули й іноземні колеги. Найкращі побажання на честь фахівців КНДІСЕ висловили колеги з Польщі, Естонії, Литви, Латвії, Іспанії, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Білорусії тощо.

Колектив КНДІСЕ на чолі з Директором Олександром Рувіним висловлює щиру вдячність за привітання від усіх колег і друзів!

Можливо вам буде цікаво: