Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України підписав  меморандум з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

19 квітня 2023 року директор КНДІСЕ Олександр Рувін та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець підписали Меморандум про співробітництво.

Згідно з Меморандумом, сторони домовилися про співпрацю у сфері забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав і свобод громадян, у поглиблені взаємодії у галузі технічного та інформаційного забезпечення проведення судових експертиз та експертних досліджень.

Крім того, у рамках взаємодії важливим є напрацювання процедури додаткової верифікації українських військових, які перебувають у полоні на території рф. Алгоритм процедури полягає у наступному: родичі звертатимуться в Офіс Уповноваженого, звідки запити будуть направлятися до КНДІСЕ.  Інститут своєю чергою робитиме експертизу на підставі фотографій і надаватиме результати експертизи. Висновки експертів допоможуть ідентифікувати українських військових, які перебувають у полоні.

Окрім підтвердження особи, експертиза може надавати висновки щодо моральних збитків громадян, які перебували в полоні, а також проводити дослідження з визначення моральної шкоди осіб, які перебували у полоні та зазнали психологічного та морального насильства.

Можливо вам буде цікаво: