Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Кропивницьке відділення КНДІСЕ взяло участь у семінарі щодо правопорушень, скоєних проти екології

18 січня 2024 року Кіровоградською обласною прокуратурою проведено семінар на тему «Особливості виявлення, розслідування та припинення кримінальних правопорушень, що стосуються незаконного відчуження земельних ділянок в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, забруднення земельних ділянок, а також кримінальних правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря та охорони водних ресурсів. Проблемні питання відшкодування збитків, у тому числі поза межами кримінального судочинства».

Учасниками семінару стали:

  • – начальник та прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Кіровоградської обласної прокуратури;
  • – заступники керівників окружних прокуратур, відповідальні за вказаний напрям прокурорської діяльності та прокурорські працівники, які забезпечують процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також забезпечують представницьку діяльність на зазначеному напрямі;
  • – фахівці Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз;
  • – службові особи Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області);
  • – директор Департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної військової адміністрації
  • – слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області;
  • – начальник Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області.

 

Від Кропивницького відділення КНДІСЕ в семінарі прийняли участь заступник завідувач відділення Віктор Давидченко, старший судовий експерт Тетяна Гончаренко та судовий експерт Анастасія Таран.

Віктор Давидченко виступив з доповіддю на тему: «Проблемні аспекти призначення та проведення судових експертиз у кримінальному судочинстві», також були обговорені питання призначення судових експертиз, підготовки об’єктів та документів, що надаються для проведення експертиз.

Тетяна Гончаренко доповіла на тему: «Розгляд основних питань, що виникають при призначенні інженерно-екологічної експертизи у справах, які стосуються забруднення, атмосферного повітря та водних ресурсів» та надала рекомендації щодо підготовки матеріалів для проведення інженерно-екологічної експертизи.

Анастасія Таран доповіла на тему: «Вирішення питань при проведенні земельно-технічних експертиз, що стосуються перебування відчужуваних (відведених) земельних ділянок в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду» та надала вичерпні відповіді на поставлені запитання.

Під час семінару також були заслухані доповіді державних інспекторів з охорони навколишнього середовища, начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними речовинами, начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) атмосферного повітря, директору департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської області та начальника Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області. Учасники семінару мали змогу обговорити проблемні питання.

Можливо вам буде цікаво: