Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Колектив КНДІСЕ щиро вітає всіх з Днем Конституції України!

28 червня – знакова дата для нашої держави, адже 25 років тому, у ніч з 27 на 28 червня 1996 року, був ухвалений Основний Закон України.

Завдяки 315 народному депутату, які проголосували “За”, Україна нарешті отримала Конституцію, яка визначила цінності, права і свободи, що гарантуються державою.

Конституція – це символ незалежності та соборності нашої країни. Саме Основний Закон визначає територіальний устрій, суспільні відносини, організацію та роботу органів державної влади.

Сучасна Конституція України нараховує 25 років, втім слід пам’ятати, що український конституційний процес нараховує багатовікову історію та сягає ще часів Київської Русі.

Від стародавньої “Руської правди” до “Березневих статей” Богдана Хмельницького, від “Пактів і Конституцій прав і вольностей Війська Запорозького” до Універсалів Української Центральної ради, кожен з цих документів заклав підвалини для сучасної Конституції України.

Пам’ятаючи про славетні та трагічні сторінки нашої історії, про той важкий шлях, яка подолала наша країна для набуття незалежності, нам слід віддати шану поколінням наших предків, що заклали свої мудрість, свою силу, та свою волелюбність у кожен документ які передували сучасній Конституції.

І вкрай важливо, щоб виконання кожної статті Основного Закону було нормою життя кожного громадянина, незалежно від професії та посади.

У цей знаменний день бажаємо миру у нашій країні, енергії та натхнення працювати над розбудовою успішної держави та сильного українського суспільства!

Можливо вам буде цікаво: