Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ взяв участь в 11-му Швейцарському міжнародному семінарі з балістики

З 26 по 28 вересня 2023 року представники КНДІСЕ Антон Полянський, завідувач лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення, міжнародного співробітництва та підготовки експертів, та Ігор Самойленко, головний судовий експерт відділу трасологічних та балістичних досліджень лабораторії криміналістичних досліджень, учасничали в 11-му Швейцарському міжнародному семінарі з балістики, який проводився у місті Хітцкірх, Швейцарія. Організатором виступив Інститут юридичної медицини Бернського університету та Конгрес-центр Хітцкірх. Модерував захід професор, доктор медицини Маркус А. Ротшильд (Інститут юридичної медицини Кельнського університету).

На цьому семінарі обговорювали актуальні теоретичні та практичні аспекти балістики.

Були представлені наступні теми для обговорення щодо:

  • – зброї та боєприпасів;
  • – балістики – внутрішньої / зовнішньої;
  • – балістики ран;
  • – балістичних аспектів вбивства президента США А. Лінкольна;
  • – балістики ран: основ юридичної медицини;
  • – балістики ран та міжнародного права;
  • – балістичних застосувань.

Також була надана унікальна можливість для практичних занять, а саме стрільба по різноманітних об’єктах на полігоні та практичне вивчення шляху кулі по балістичній траєкторії в різних перешкодах таких як балістичне мило; стрільба крізь поліуретанові кістки, залиті в балістичний желатин. Також було досліджено ранові канали від рикошетних куль; проведено імітацію поранень від стрільби на великій відстані; визначено швидкість проникнення в желатин; досліджено кулі для пістолета HP різної конфігурації/конструкції; вивчено контактний постріл та далекий постріл у моделі черепа (гвинтівка); визначено вплив бронежилета (тип II) на вогнепальні поранення; досліджено поведінку кулі після пробиття лобового скла автомобіля; розглянуто ефект деяких видів вогнепальної зброї, надрукованої на 3D-принтері; досліджено вплив розкиду пострілів залежно від відстані.

Наші фахівці обмінялися досвідом з колегами з різних країн, що є важливим фактором для розвитку експертиз.

Ми дякуємо організаторам семінару, а також особливу подяку висловлюємо Посольству Швейцарії в Україні, які допомогли організувати участь наших експертів у цьому освітньому та унікальному семінарі. Це велика підтримка для нас і можливість ставати кращими!

Можливо вам буде цікаво: