Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ взяв участь у семінарі «Питання реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС судовими експертами»

17 та 19 жовтня 2023 року відбувся навчально-практичний онлайн семінар «Питання реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) судовими експертами» на базі ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», під патронатом Міністерства юстиції України та ДП «Центр судових сервісів».

Заступником начальника відділу технічної підтримки та контакт-центру ДП «Центр судових сервісів», Семеном Свиридовим, була представлена презентація, яка містила в собі актуальні питання щодо реєстрації в електронних кабінетах ЄСІТС і найчастіші помилки, яких припускаються користувачі під час їх використання.

У дискусії учасничали: Ірина Олійник, заступник директора Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України; Сергій Тюлєнєв, директор Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса»; Мартин Герасим, в.о. директора ДП «Центр судових сервісів»; Марія Зелінська, директор Львівського НДІСЕ; Сергій Розумний, директор Дніпропетровського НДІСЕ; Михайло Можаєв, в.о. директора Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України; Дмитро Кішко, директор Одеського НДІСЕ.

КНДІСЕ представляли: Олександр Рувін, директор Інституту; Антон Полянський, завідувач лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення, міжнародного співробітництва та підготовки експертів; Дмитро Кальной, завідувач відділу нормативно-правового забезпечення лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення, міжнародного співробітництва та підготовки експертів.

Олександр Рувін виступив з доповіддю, в якій акцентував на двох проблемних питаннях та застереженні щодо реєстрації судовими експертами персональних електронних кабінетів в Електронному суді, а також на необхідності якнайшвидше напрацювати відповідні роз’яснення щодо направлення судами судових повісток та документів про призначення судових експертиз безпосередньо в персональні електронні кабінети судових експертів науково-дослідних установ судових експертиз (НДУСЕ) в ЄСІТС. Безпосереднє направлення таких документів експертам НДУСЕ (які згідно із законодавством не є суб’єктами судово-експертної діяльності) до їхніх персональних електронних кабінетів, а також самостійне відправлення експертами НДУСЕ документів до суду може призвести до збільшення ризиків корупційних правопорушень та збільшення строків попереднього опрацювання матеріалів та виконання судових експертиз.

Можливо вам буде цікаво: