Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ взяв участь у конференції Європейської академії криміналістики EAFS 2022

З 30 травня по 03 червня 2022 року в Стокгольмі (Швеція) пройшла 9-а конференція Європейської академії криміналістики EAFS 2022 під гаслом «Разом врятуємо світ». Конференція EAFS організовується раз на три роки та збирає всіх провідних спеціалістів світу у галузі криміналістики та судової експертизи.

Цьогоріч ця масштабна подія зібрала понад 1100 учасників з усіх провідних криміналістичних установ світу та проходила у найбільшій залі Стокгольма – міський конференц-центр.  EAFS 2022 було організовано Національним центром судової експертизи (NFC), відділом Шведської поліції, під патронатом Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI).

Метою цієї конференції є визначення розвитку криміналістичної спільноти, що відображає потреби правоохоронних органів у боротьбі з організованою злочинністю та тероризмом, а також висвітлення нових сфер злочинної діяльності. Програма конференції включає в себе такі теми, як цифрова трансформація процесу криміналістики, криміналістичні бази даних, людський фактор при проведенні судових експертиз, судова соціальна відповідальність та інноваційні криміналістичні технології тощо. Крім наукової програми, традиційно під час конференції відбуваються постерні презентації учасників та виставки представників передових технологій у галузі криміналістики.

Цього року, вперше на конференції брав участь експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Олександр Шмерего, завідувач відділу досліджень з питань безпеки життєдіяльності, пожежно-технічних та електротехнічних досліджень КНДІСЕ з науковою презентацією «Виготовлення пристроїв для здійснення підпалу та оцінка ефективності їх застосування». Також свою доповідь представила Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ. Нагадаємо, Наталія Нестор була єдиним представником української експертної спільноти на 8-й конференції EAFS 2018, що проходила у місті Ліон (Франція).

У ході цьогорічної конференції ЕAFS 2022 Наталія Нестор також провела ряд зустрічей та переговорів, у тому числі, з Головою судових експертів США.

«Разом за безпечний світ» стало гаслом конференції у цьому році та стало ще більш актуальним після серйозної ситуації з пандемією та геополітичними змінами, у яких зараз опинилося людство, у зв’язку із сумнозвісними подіями, що відбуваються в Україні. Гасло було  обране, щоб підкреслити важливість співпраці у галузі криміналістики та судової експертизи та відповідно реагувати на майбутні очікування судової спільноти. І, як показує практика, конференції такого масштабу – це чудова можливість поділитися знаннями, досвідом та навичками для всіх зацікавлених сторін, пов’язаних із криміналістикою та судовою експертизою.

Можливо вам буде цікаво: