language

КНДІСЕ вітає з Днем соборності України!

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Епохальна подія сталася 22 січня 1919 р. – на Софійській площі у м. Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

 “Однині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України… Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали найкращі сини України”, – проголошено в Акті Злуки.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.

День соборності України є надзвичайно актуальним і одним з найважливіших пам’ятних днів для нашої країни. Для нас важливо те, що ми є одним народом, який має унікальну та багату культурну спадщину, глибинну історію, спільну мету та чіткі перспективи, і будь-які відмінності між нами лише збагачують нас, а не роз’єднують. Ідея успішної, заможної, справедливої, європейської України робить нас дійсно соборною нацією.

Вітаємо з Днем соборності України! Бажаємо усім українцям міцного здоров’я та довголіття, особистих і суспільних досягнень та мирного неба над головою!

Можливо вам буде цікаво: