Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ відзначає День почерку

Щороку 23 січня у світі відзначається День почерку або День ручного письма, який засновано для того, щоб нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя, яка і проголосила датою «рукописного» свята 23 січня.

Історія розвитку ручного письма обчислюється тисячоліттями. У давнину писати означало «прикрашати що-небудь». Та й зараз ми кажемо: писати картину, розписувати стелю. Отже, спочатку люди навчилися малювати, а потім зображення стали виконувати роль письма. А, як відомо, малюнок призначений для того, щоб милувати наше око. Тому зрозуміло, що і письмо повинно бути красивим. В часи наших прадідів і батьків була навчальна дисципліна — чистописання, тобто каліграфія. І це чистописання давалося школярам нелегко, бо писали перами та чорнилом. Учні носили з собою чорнильниці та ручки з пером. А якої точності вимагало перо! Нахилиш його так — пише товсто, а нахилиш інакше — виходить тоненька лінія. Сучасним кульковим ручкам цей вищий пілотаж недоступний.

Сьогодні вчені кажуть про сім ключових характеристик почерку, які можна використовувати для створення портрета людини. Мова йде про: розмір букв, нахил, форму, напрямок, силу натиску на пишучий інструмент, характер написання слів, загальна оцінка почерку.

Почерк — важливе знаряддя, яке використовують експерти КНДІСЕ при проведенні досліджень почерку і підписів, під час яких виконуються ідентифікаційні та діагностичні завдання. Почеркознавча судова експертиза надає відповіді на наступні запитання:

  1. Чи виконано рукописний текст (рукописні записи) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) певною особою?
  2. Чи виконані рукописні тексти (рукописні записи) у документі (документах) (назва документа та його реквізити, графа, рядок) однією особою?
  3. Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
  4. Чи виконано рукописний текст у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
  5. Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
  6. Особою якої статі виконано рукописний текст?
  7. До якої групи за віком належить виконавець рукописного тексту?

У день ручного письма існує традиція – написати власноруч листа. Пам’ятайте про те, що стандартне текстове повідомлення в телефоні може просто забутися, загубитися, проігноруватися. При цьому паперовий документ, написаний унікальним, тільки вам характерним почерком, залишиться у близької людини як добра пам’ять!

Можливо вам буде цікаво: