Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ провів навчальний курс «Впровадження стандарта та методики використання комп’ютерного поліграфа в експертну практику»

З 01 по 05 липня 2024 року КНДІСЕ організував навчання для працівників державних судово-експертних установ Міністерства юстиції України, а саме: ЛНДІСЕ, ДніпроНДІСЕ, ОНДІСЕ, ННЦ “ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса”, НДЦСЕ ІТ ІВ. Темою курсу було «Впровадження стандарта та методики використання комп’ютерного поліграфа в експертну практику». Основним лектором виступила провідний науковий співробітник лабораторії психологічних досліджень КНДІСЕ, доктор психологічних наук Тетяна Морозова.

Учасники курсу розглянули методики, алгоритми проведення судової експертизи з використанням комп’ютерного поліграфа, особливості аналізу вихідних даних; ознайомилися з визначенням меж компетенції судового експерта, який проводить судову психологічну експертизу із використанням комп’ютерного поліграфа; розглянули чинні у стандарті та методиці вимоги до формулювання висновків експертів за проведеними дослідженнями із використанням комп’ютерного поліграфа. Також на практичних заняттях аналізували поліграми, визначали значущі фізіологічні реакції, підготовлювали тестові опитувальники для проведення судової психологічної експертизи у провадженнях за підозрою у державній зраді, колабораціонізмі, скоєнні воєнних злочинів, вчиненні злочинів проти особи а також  у справах щодо визнання угоди недійсною.

По завершенню заходу учасники отримали сертифікати про проходження навчального курсу.

Можливо вам буде цікаво: