language

КНДІСЕ провів круглий стіл з нагоди відзначення 100-ї річниці від дня народження Михайла Яковича Сегая

31 березня 2023 року Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України провів круглий стіл з нагоди відзначення 100-ої річниці від дня народження доктора юридичних наук, професора, академіка Академії правових наук України Михайла Яковича Сегая. Захід відбувся в онлайн форматі.

Метою круглого столу стало вшанування Михайла Яковича Сегая як видатного вченого-криміналіста, переосмислення його теоретико-методологічних ідей теорії і практики криміналістичної ідентифікації, судової експертології, пошук прикладних аспектів для реалізації його наукової спадщини, яка і на сьогодні залишається актуальною.

Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ, доктор юридичних наук, старший дослідник, заслужений юрист України відкрила круглий стіл та звернулася до учасників з вітальним словом. Наталія Нестор також представила для учасників презентацію основних моментів життєвого шляху та діяльності  видатного вченого Михайла Яковича Сегая. Презентацію можна переглянути тут.

З вітальними словами до учасників звернулися:

 • Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України, доктор філософії (Ph.D)
 • Наталія Ткаченко, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України
 • Олександр Рувін, директор КНДІСЕ, доктор юридичних наук, заслужений юрист України
 • Олександр Клюєв, директор Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України
 • Костянтин Дубонос, перший заступник директора ДНДЕКЦ МВС
 • Сергій Тюлєнєв, директор Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, кандидат економічних наук
 • Сергій Розумний, директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України
 • Дмитро Кішко, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

З доповідями про внесок видатного вченого професора Сегая М. Я. у розвиток судової експертизи в Україні виступили:

 • Михайло Полєнніков, провідний судовий експерт лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, кандидат економічних наук з темою доповіді «Погляд на розвиток інституту судової експертизи в Україні: діяльність М. Я. Сегая»
 • Елла Сімакова-Єфремян, заступник директора з наукової роботи, Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України з темою  доповіді «Михайло Якович Сегай – видатна особистість у історії судової експертизи України»
 • Володимир Юсупов, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем криміналістичного забезпечення та судової експертології НАВС, доктор юридичних наук, професор з темою доповіді «Внесок видатного вченого професора Сегая М. Я. у становлення науки судової експертології»
 • Юлія Чорноус, професор кафедри криміналістики і судової медицини НАВС, доктор юридичних наук, професор з темою доповіді «Наукова школа професора Сегая М. Я. та її значення для розвитку сучасної криміналістики та судової експертології»
 • Юлія Форіс, молодший науковий співробітник лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення та міжнародного співробітництва Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з темою доповіді «Наукова спадщина академіка М. Я. Сегая в галузі судової експертології» та інші.

Проведення круглого столу з нагоди відзначення 100-річчя з дня народження видатного вченого-криміналіста Сегая Михайла Яковича допомогло підвищити обізнаність про наукові досягнення видатного вченого Сегая Михайла Яковича в галузі криміналістики, сприятиме встановленню зв’язків та співпраці між науковцями, дослідниками та практиками в галузі криміналістики та підвищить якість наукових досліджень у цій галузі.

Можливо вам буде цікаво: