Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ провів IV міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу»

16 грудня 2022 року пройшла IV міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу». Захід відбувся в онлайн форматі, організатором став КНДІСЕ. Цього року конференція проводилася за безпрецедентних умов, коли в Україні відбувається широкомасштабне вторгнення російської федерації та масовані ракетні атаки на нашу державу. Не дивлячись на більше, ніж 60 ракет, випущених окупантами в небо України, захід все ж таки відбувся, бо Україна та українці нездоланні.

Учасниками конференції стали представники всіх гілок влади: законодавчої, виконавчої та судової. Також були присутні поважні представники різних наукових, експертних установ та міжнародних інституцій.

До участі в конференції долучилось майже 300 учасників з понад 20 країн світу: США, Іспанії,   Литви, Латвії, Греції, Польщі, Молдови, Азербайджану, Боснії та Герцеговини, Болгарії, Німеччини, Швейцарії, Грузії, Туреччини, Чеської Республіки, Бразилії, Фінляндії, Франція  та інших країн світу.

Детальну інформацію щодо програми, учасників, тем доповідей та відео виступів, можна переглянути на відповідній сторінці сайту КНДІСЕ.

Модератором заходу стала Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ.

З вітальними словами конференцію відкривали:

  • Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби;
  • Олексій Дніпров, заступник Керівника Офісу Президента України;
  • Наталія Ткаченко, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України;
  • Олександр Рувін, директор КНДІСЕ;
  • Володимир Чернєй, ректор Національної академії внутрішніх справ;
  • Сергій Кримчук, директор ДНДЕКЦ МВС;
  • Юрій Чечіль, директор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ;
  • Сергій Тюлєнєв, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України;
  • Дмитро Кішко, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України;
  • Ерккі Сіппола, директор Національного бюро розслідувань Фінляндії;
  • Даріуш Зуба, директор Інституту судових експертиз Польщі;
  • Гедрюс Мозурайтіс, директор Центру судових експертиз Литви;
  • Олександр Силкін, начальник Головного експертно-криміналістичного центру Державної прикордонної служби України;
  • Роберт Кліффорд, директор правоохоронної Міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ICITAP) Міністерства юстиції США, Голова Місії в Україні;
  • Піт Аусілі, голова Комітету з міжнародних справ (IAC) Американської академії судових експертиз (AAFS);
  • Катарага Ольга, директор, судовий експерт вищої категорії, Національний центр судових експертиз Міністерства юстиції Республіки Молдова;
  • Георгій Мурванідзе, заступник керівника Національного бюро судової експертизи Грузії імені Левана Самхараулі;
  • Іван Йованович, Радник з прав людини та верховенства права Програми розвитку ООН в Україні та інші почесні гості.

З доповідями виступали представники провідних судово-експертних, наукових установ, навчальних закладів, органів державної влади. Загалом на конференцію було подано 125 доповідей, які охопили практично всі аспекти судової експертизи, криміналістики та кримінального процесу.

Щодо міжнародної співпраці наукових та експертних установ, відповідності до стандартів якості досліджень доповідь представила доктор Лаура Ліптай (США), співзасновник Global Collaboration of Forensic Scientists з темою доповіді «Доступні ресурси глобальної співпраці вчених-криміналістів».

Представник Інтерполу, Екхард Клемп, спеціалізований офіцер Інтерполу та представник підрозділу ідентифікації жертв катастрофи, представив на розгляд слухачів доповідь про роботу Інтерполу та відповідного підрозділу жертв катастрофи.

Співробітник з наукових питань лабораторно-наукової служби відділу наркотичних лабораторних та наукових послуг Управління ООН з наркотиків і злочинності Конор Крін виступив з доповіддю «Інструменти та послуги УНЗ ООН для лабораторій судової експертизи наркотиків та токсикології».

Цього року на конференції вперше виступив представник Бразилії, Фернандо Фернандес де Ліма, федеральний судово-медичний експерт Департамент федеральної поліції Бразилії, який розповів моделювання в управлінні криміналістичними лабораторіями у Бразилії.

З презентаціями щодо почеркознавчих досліджень виступали: Юрій Чернов, директор з наукових досліджень Інституту почеркознавства Швейцарії; Павлос Кіпурас, професор юридичної школи Фракійського університету імені Демокрита (Греція); Науер Марі Енн, директор Інституту почеркознавства Швейцарії;

Про іноземний досвід у використанні новітніх технологій розповіли: Доктор Ерік Крупічка, судовий експерт фото-, аудіо- та відео експертиз Інститут судової експертизи Федерального управління кримінальної поліції Німеччини; Артем Коваленко, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, кандидат юридичних наук; доктор Єлена Девенсон, завідувач відділу фоноскопічних експертиз Центр судових експертиз Литви.

Також під час конференції були представлені доповіді на теми щодо роботи науково-дослідних установ судових експертиз під час війни, про основні особливості та завдання військової експертизи під час військового стану та інші актуальні теми.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дякує всім хто долучився до проведення IV міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу» як з доповідями, так і в якості слухачів. Попри складну ситуацію у зв’язку з військовою агресію російської федерації на території України, конференція, що відбулась, зібрала велику кількість учасників з різних країни світу та ще раз стала доказом єдності та незламності українського народу, який працює заради спільної перемоги нашої країни. Адже єдність – це  запорука нашого миру та нашої перемоги!

Разом ми переможемо! Слава Україні!

Можливо вам буде цікаво: