Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ отримав лазерний 3Dсканер в рамках проєкту ЄС «Право-Justice»

07 лютого 2023 року в рамках проєкту «Право-Justice» КНДІСЕ отримав від Міністерства юстиції України та за сприяння заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрія Гайченко, лазерний 3D сканер Leica RTC 360, що значно сприятиме роботі судових експертів у розслідуванні військових злочинів Росії в Україні.   

Лазерний 3D-сканер RTC360 автоматично фіксує переміщення між точками зйомки, щоб попередньо реєструвати скановані дані прямо на місці. Даний тип сканеру може за хвилину з надзвичайною точністю зафіксувати мільйони параметрів з обслідуваної місцевості, а отримані дані допоможуть вирахувати місце та відстані, звідки вівся обстріл цивільних об’єктів.

КНДІСЕ отримав для роботи лазерний 3D сканер для проведення судових експертиз та для впровадження новітніх методів та засобів швидкої, безпечної та якісної фіксації воєнних злочинів, скоєних на території Україних.

«За допомогою таких 3D-сканерів в рази скорочується час документування воєнних злочинів, крім того, забезпечується безпека наших експертів. Адже таке обладнання дозволяє працювати дистанційно, тобто, експерт не повинен заходити в потенційно заміноване приміщення чи будівлю. Окрім мінних та вибухових небезпек є ще й побутові небезпеки, пов’язані з обвалами будівель, мостів, що є дуже небезпечним», – зазначив заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Своєю чергою директор КНДІСЕ Олександр Рувін зауважив, що «таке обладнання дуже актуальне, зважаючи на нинішню ситуацію в державі та ті законодавчі акти, які приймаються щодо відшкодування збитків для українців. За допомогою ЗD-сканерів можна встановити причинно-наслідкові зв’язки  – що стало підставою  руйнування  і саме звідки «прилетіло», щоб у судах були докази, що це вчинив саме ворог».

На сьогодні використання ЗD-сканерів дозволяє ефективно, якісно та оперативно забезпечувати належну фіксацію злочинів,  що значно сприяє ефективному розслідуванні військових злочинів, оскільки точна і швидка судова експертиза означає якісне слідство, а справи, відповідно, швидше потраплять до суду.  

Можливо вам буде цікаво: