Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

«Із розвитком техніки кожен рано чи пізно потрапляє в поле зору соцмереж», – експерт Київського НДІСЕ Юрій Ірхін

Провідний експерт-психолог Київського НДІСЕ Юрій Ірхін поспілкувався зі столичними школярами на тему власної безпеки та впливу соціальних мереж. Зустріч відбулася на запрошення дирекції, вчительського та батьківського колективу ліцею № 144 імені Григорія Ващенка.

Завідувач відділом психологічних досліджень Київського НДІСЕ познайомив дітей із професією судового експерта та поділився найцікавішими історіями з власного професійного досвіду. Особливий інтерес школярів викликали історії, пов`язані з питаннями самооборони в небезпечних життєвих ситуаціях. Експерт дав практичні настанови щодо того, як потрібно скоординувати власні дії і поводитися аби не спровокувати можливого нападника, уникнути загрози.

Окремо йшлося про участь кожного громадянина в соціальних мережах та форумах, глобальне користування веб-ресурсами. За словами Юрія Ірхіна, соціальні мережі як додатковий спосіб комунікації, – гарна послуга, проте варто слідкувати за часом, який ми витрачаємо на віртуальне життя.

«Раніше спілкуватися на великих відстанях було набагато складніше, ви не мали можливості написати іноземним друзям і за декілька секунд отримати відповідь, це звісно великий бонус і перевага сучасних технологій. Проте не варто замінювати реальне спілкування віртуальним, контролюйте себе і свій час. Набагато приємніше провести час із реальними друзями, а ніж витратити його на електронні повідомлення», – зауважив експерт.

Соціальні мережі, окрім позитивних моментів, мають негативні фактори впливу. Кожен із нас залишає про себе певну інформацію, люди потрапляють в поле зору Internet-простору і не можуть контролювати поширювану інформацію про себе. Такий процес безумовно несе певну загрозу, оскільки в мережі під масками доброзичливих осіб, можуть приховуватись потенційні злочинці і правопорушники. Вони шукають потенційних суб`єктів впливу, а діти є найуразливішою категорією населення, які легко піддаються на емоційні маніпуляції.

На завершення зустрічі, експерт Юрій Ірхін відповів на всі додаткові питання школярів і побажав дітям безпеки. Захоплені слухачі виявили бажання продовжити спілкування в майбутньому, а деякі, навіть попрохали автограф на згадку про зустріч з експертом.

Можливо вам буде цікаво: