Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ проводить ідентифікацію військових України, що перебувають у полоні або зниклих безвісти

Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини укладено меморандум про співпрацю, зокрема, для об’єднання зусиль, спрямованих на недопущення порушення прав і свобод людини і громадянина при здійсненні їх реалізації та забезпечення належною, кваліфікованою і об’єктивною експертизою.

Зазначена співпраця спрямована в тому числі на вирішення питань ідентифікації громадян України, що перебувають у полоні, по фотознімках та відеозаписах.

У зв’язку із наведеним вище, та задля дотримання встановлених законодавством України юридичних процедур, повідомляємо, що громадяни мають змогу звернутись із відповідною заявкою на адресу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини hotline@ombudsman.gov.ua та підтримувати контакт з цього питання за телефоном +380963107883.

В подальшому всі матеріали будуть скеровані представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до КНДІСЕ для відповідного опрацювання та проведення дослідження у встановленому порядку.

Наголошуємо, що дослідження, проведені в рамках меморандуму про співпрацю між Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, проводяться на безоплатній для громадян основі.

Додатково наголошуємо, що при оформленні заявки до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини необхідно дотримуватись певних вимог, а саме:

  • знайдені зображення обличчя на фото та відео полонених мають бути чіткими та якісними (не розмитими та придатними для встановлення індивідуальних ознак зовнішності). Аналогічні вимоги застосовуються до якості відео та стопкадрів з нього;
  • якщо у кадрі зафіксовані декілька осіб, рідним потрібно чітко вказати, яку саме особу необхідно дослідити (вказати місце розташування у кадрі або ознаки одягу);
  • порівняльні зразки (фото військовослужбовця до зникнення безвісти) мають бути якісні та чіткі, їх має бути якомога більше та найбільш свіжих;
  • обличчя особи у порівняльних зразках має бути в тому ж самому ракурсі (нахилі), що і у знімку (відеозаписі). Наприклад, якщо надається профільне зображення (обличчя повернуте боком до камери), то необхідно, щоб порівняльне зображення було в тому ж ракурсі.

Можливо вам буде цікаво: