Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз в рамках підвищення кваліфікації відвідали Фабрику банкнотного паперу Національного банку України

Експерти відділу технічних досліджень документів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз із робочим візитом в рамках підвищення кваліфікації відвідали Фабрику банкнотного паперу Національного банку України в місті Малині.

«Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України та інші фахівці на часі беруть участь у науковій роботі та розробці методики дослідження грошових знаків, у зв’язку з цим актуальним постало питання розуміння й аналізу процесу виготовлення паперу із захисними елементами», – зазначила завідувач відділу технічних досліджень документів Київського НДІСЕ Вікторія Куликовська.

Фабрику банкнотного паперу Національного банку України єдине підприємство, що здійснює випуск банкнотного та захищеного паперу високої якості в Україні.

Під час історичної довідки про роботу підприємства екскурсанти дізнались, що першу партію паперу – банкнотного для гривні – було поставлено на початку 1997 року.

«Вже за кілька років у доробку фабрики – тисячі тонн високозахищеного паперу тридцяти видів, різних щодо складу волокна та складності елементів захисту. Найпопулярніші з них: банкнотний для всіх номіналів національної валюти, папір для паспортів, чеків, лікарняних листів, акцизних марок та всього спектру бланків цінних паперів», – розповіли представники Фабрики банкнотного паперу НБУ.

Експерти Київського НДІСЕ ознайомились із сучасними технологіями та процесом виготовлення банкнотного паперу. Технологія поєднує в собі багатий іспанський досвід щодо очищення бавовни, високу ефективність турбостатів для варіння бавовни з Італії, вишуканість швейцарського розмелювального обладнання, якість і надійність паперообробного обладнання з Італії, Франції, Англій та Фінляндії.

Послідовний цикл технологічного перероблювання бавовняного волокна, основної сировини паперового виробництва, з широким використанням матеріалів та хімікатів провідних світових виробників забезпечують високий рівень механічної міцності банкнотного та захищеного паперу, його технологічність та довговічність.

Після завершення екскурсійної частини, експерти Київського НДІСЕ мали можливість поспілкуватися з фахівцями Фабрики, отримати відповіді на питання, що допомагатимуть під час виконання технічних досліджень документів.

Можливо вам буде цікаво: