Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Фахівці КНДІСЕ здійснили робочий візит до Центральної Криміналістичної лабораторії Поліції Польщі

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз продовжує розвивати співпрацю з європейськими колегами. На запрошення директора Центральної Криміналістичної лабораторії Поліції Польщі Адама Франковські з 15 по 17 березня 2017 року фахівці КНДІСЕ прийняли участь у семінарі-навчанні з використання програми FAVI (Forensic Assistance in the Identification of Vehicles – Допомога експертам в ідентифікації автомобілів) у місті Варшава.

Зустріч зібрала понад сотню учасників, серед яких представники судово-експертних організацій Польщі, України, Білорусії, Литви, Словаччини та Німеччини. Також до роботи долучилися представники європейських виробників криміналістичної техніки, співробітники прикордонної служби Польщі, податкової поліції Польщі, представники кримінальної поліції Польщі, Литви та Нью-Йорка.

Основна тематика дискусійних тем фахівців, зокрема, включала наступні питання:

  • зміни та оновлення програми FAVI;
  • демонстрація та практична робота з оновленнями програми FAVI;
  • проведення практичних занять з застосуванням сучасних методів ідентифікації транспортних засобів з використанням програми FAVI;
  • демонстрація нових каталогів, в тому числі «Підроблені документи»;
  • використання бази даних FAVI збереженої на комп’ютерах користувачів в автономному режимі, що захищаються End Point Total Security;
  • презентації по ідентифікації транспортних засобів різних марок та виробників;
  • презентація німецької програми EuVID, присвячений боротьбі зі злочинністю автомобіля тощо.

Робота українських та польських експертів з вивчення криміналістичних видів досліджень, є не єдиним напрямком, в якому співпрацюватимуть спеціалісти. Директор Центральної Криміналістичної Поліції Польщі Адам Франковскі відмітив, що в подальшому колективне навчання та обмін досвідом буде організовано в інших галузях проведення судових експертиз. «Дякую за Ваші новини і розширену співпрацю. З нетерпінням чекатимемо на продовження спільних зусиль», – наголосив Адам Франковскі.

Нагадаємо, раніше за ініціативи КНДІСЕ при сприянні програми технічної допомоги Європейської Комісії «TAIEX», колеги з Польщі були учасниками міжнародного семінару-навчання на тему: «Вивчення досвіду впровадження ISO/IEC 17025:2006 у країнах ЄС з метою запровадження в експертну практику судових експертних установ Міністерства юстиції України».

Можливо вам буде цікаво: