Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Фахівці КНДІСЕ взяли участь у XVIIІ-му Вроцлавському симпозіумі дослідження документів

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, а саме: завідувач відділу почеркознавчих досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень Ірина Білоус та завідувач відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів дослідження Вікторія Куликовська стали учасниками XVIIІ-го Вроцлавського симпозіуму дослідження документів.

Організаторами заходу виступила кафедра криміналістики Факультету права, управління й економіки Вроцлавського Університету, спільно з представниками польського поліграфічного підприємства у Варшаві (агентство, що спеціалізується на виробництві полікарбонату).

«XVIIІ Вроцлавський симпозіум дослідження документів» – спеціалізований науковий захід, який проходить циклічно кожні 2 роки у Вроцлаві починаючи з 80-х років минулого століття.

Разом з українськими експертами учасниками заходу стали представники провідних польських університетів, експерти та фахівці науково-дослідних установ, в тому числі з Інституту судових експертиз ім. Яна Зена в Кракові, Центральної криміналістичної лабораторії Головного управління поліції у Варшаві, Польського криміналістичного суспільства, експертів з криміналістичних лабораторій воєводських управлінь Поліції, криміналістичних лабораторій Митного управління та ін., а також вчені та фахівці в галузі дослідження документів з таких країн як: Великобританія, Австрія, Чехія, Греція, Італія, Голландія, Росія, Німеччина, Індія, Латвія, Румунія, Україна, Литва, Ізраїль, США, Мексика, Аргентина, Бразилія та ін.

Для ефективної комунікації спеціалістів галузі, до спільної роботи було залучено представників споріднених криміналістиці дисциплін: кримінального процесу, цивільного процесу, кримінології, психології, психіатрії, а також хімії та фізики.

Важливим показником затребуваності Симпозіуму для практичних працівників правоохоронних органів, органів юстиції та інших юридичних професій стала участь у конференції представників юридичних професій – адвокатів, юрисконсультів і нотаріусів.

Паралельно з роботою конференції проходила виставка спеціального обладнання під час якої учасники мали можливість ознайомитися з новинками техніки призначеної для дослідження документів.

Під час робочих засідань XVIІI Вроцлавського симпозіуму дослідження документів було представлено наступні доповіді:

  • новітні методи почеркознавства та дослідження документів;
  • особливості та перевірка безпеки документів;
  • сучасні тенденції дослідження документів;
  • почеркознавча експертиза в противагу графології;
  • експертиза ініціалів та графометрія;
  • патологія в почеркознавчій експертизі;
  • експертиза підписів;
  • специфічний характер експертизи заповіту;
  • сучасні проблеми дослідження письма (фізичний та хімічний аналіз чорнил, фарб, поперечних штрихів, рельєфно-тисненого тексту);
  • контроль за кваліфікацією експерта-свідка тощо.

За словами завідувача відділу почеркознавчих досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень Ірини Білоус особливо корисними стали проведені дискусії за кожною з представлених доповідей.

«Участь вчених і фахівців, що представляли не лише Європу дозволила провести порівняльний аналіз загального рівня та практики дослідження документів у багатьох країнах світу, виділити основні спільні проблеми та знайти шляхи їх вирішення», – зазначила завідувач відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів дослідження Вікторія Куликовська.

Експерти Київського НДІСЕ виділили цікаві доповіді представників із республіки Мальта з розповіддю про нові законодавчі зміни стосовно дослідження документів у їхній країні, польського теоретика почеркознавства професора Мирослава Овоца, виступ італійського колеги Франческо Деллавалле, який представив доповідь про вимірювання глибини рельєфних ліній з використанням профілометра 3D та ін.

Завершуючи Симпозіум організатори подякували учасникам за роботу та запросили на наступну зустріч під час XVIII Симпозіуму, який відбудеться в червні 2020 року.

Загалом поїздка сприяла обміну досвідом із провідними іноземними фахівцями у галузі почеркознавства та технічного дослідження документів і внесла певний крок до розвитку міжнародного співробітництва Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Можливо вам буде цікаво: