Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Фахівці КНДІСЕ обговорили з колегами рецензування висновків судових експертиз та експертних досліджень третіми особами на замовлення учасників процесу

За круглим столом фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз обговорити з колегами важливу тему: «Рецензування висновків судових експертиз та експертних досліджень третіми особами на замовлення учасників процесу: проблематика та шляхи вирішення».

Серед учасників зустрічі – фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, ДНДЕКЦ МВС, Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту, Науково-дослідного інституту інтелектальної власності Національної Академії правових наук України, Центру судової експертизи та експертних досліджень Державного підприємства «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України та ін.

Тематика заходу була обрана не випадково, адже її актуальність зумовлена реаліями сьогодення, зокрема, масовим використанням у судовому процесі рецензій на висновки судових експертиз та експертних досліджень, які надають на замовлення учасників процесу особи, що не є судовими експертами. При цьому їх правовий статус, як і діяльність із рецензування, не врегульовано на законодавчому рівні. Проте попит на так звані незалежні рецензії або консультативні висновки дедалі зростає.

На думку досвідчених фахівців, висловлену під час засідання круглого столу, така ситуація пояснюється зацікавленістю учасників процесу в спростуванні висновків судового експерта і його дискредитації з метою призначення повторної експертизи.

Під час активного обговорення озвученої проблеми представники різних відомств дійшли одностайного висновку про неприпустимість долучення до матеріалів справи чи провадження таких рецензій.

Важливим резюме круглого столу слід вважати конструктивну роботу делегатів, які окреслили низку заходів, спрямованих на протидію рецензуванню третіми особами висновків судових експертиз та експертних досліджень, а також нейтралізацію негативного впливу таких рецензувань на подальший перебіг судового розгляду справи чи провадження.

Можливо вам буде цікаво: