Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Фахівці Чернігівського відділення Київського НДІСЕ провели семінар з питань призначення судових експертиз для працівників поліції та прокуратури

Фахівці Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України провели цільовий науково-практичний семінар з питань призначення судових експертиз для працівників поліції та прокуратури.

Захід відбувся з ініціативи та на запрошення Бахмацької місцевої прокуратури та Бахмацького відділу поліції Чернігівської області за участю слідчих, які перебувають під юрисдикцією місцевої прокуратури (Бахмацький, Коропський, Борзнянський та Талалаївський райони).

У вітальному слові завідувач Чернігівського відділення КНДІСЕ Григорій Василенко зазначив, що подібні зустрічі є вкрай необхідними та результативними. У своїй доповіді керівник відділення розкрив питання щодо наявної структури судової експертизи в державі, її законодавчо-нормативну базу як на територіальному так і на місцевому рівнях. Особливу увагу слідчих звернув на методику, техніку та процесуальну сторону виявлення, вилучення та оформлення речових доказів (слідів, предметів та ін.) як об’єктів дослідження для наступних судових експертиз.

На підставі аналізу призначення судових експертиз експертами відділення надавалися роз’яснення методичного, науково-технічного та процесуального характеру за напрямками спеціалізацій, в тому числі з питань призначення почеркознавчих експертиз, технічного дослідження документів, лінгвістичних експертиз. Було заслухано виступ головного судового експерта Олександра Гуменського, який також звернув увагу присутніх на класифікацію судових експертиз дослідження зброї.

З питань експертиз матеріалів, речовин та виробів: лакофарбових матеріалів і покрить, полімерних матеріалів, нафтопродуктів і паливно-мастильних матеріалів, спиртовмісних сумішей, речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речовин надав консультації на прикладах провідний судовий експерт Едуард Корецький.

Жвавий інтерес слідчих виник при доповіді провідного судового експерта Тамари Рубан, Яка розкрила тему будівельно-технічних, оціночно-будівльних експертиз.

Про вимоги щодо надання на дослідження об’єктів та перелік необхідних вихідних даних, що стосуються автотоварознавчих та товарознавчих експертиз доповідала старший судовий експерт Марина Дорошко.

Значний інтерес присутніх виник при розгляді земельно-технічної, оціночно-земельної та експертизи з питань землеустрою про які доповів судовий експерт Вадим Курінний. Теоретичний виступ було переведено в практичну площину з використанням комплексу сучасного геодезичного обладнання (квадрокоптера, GNSS-приймача, лазерного тахеометра).

Можливо вам буде цікаво: