Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти обговорили питання використання комп`ютерного поліграфа при проведенні окремих видів судових психологічних досліджень

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбувся міжвідомчий науково-практичний семінар «Використання комп`ютерного поліграфа при проведенні окремих видів судових психологічних досліджень».

Потреби сьогодення в Україні та широкий міжнародний досвід судової психологічної експертизи створюють сприятливі умови для ефективного впровадження у судово-експертну практику методів психологічної оцінки вірогідності повідомленої інформації із застосуванням комп’ютерного поліграфа.

Фахівці Київського, Харківського, Одеського НДІСЕ, Всеукраїнської асоціації поліграфологів України, Колегії поліграфологів України, а також представники Головної військової прокуратури та Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, Служби безпеки України, Центру профілактики корупційних ризиків та виховання доброчесності Державної прикордонної служби України зібралися для проведення спільної дискусії та вирішення актуальних питань процесу використання комп’ютерного поліграфа.

Розпочався захід з вітального слова директора КНДІСЕ Олександра Рувіна, який зазначив, що сьогодні необхідно сприяти об’єднанню зусиль українських поліграфологів з метою розвитку професії та створення підґрунтя для спільного формування профільної галузевої бази знань.

«Важливим питанням залишається визначення критеріїв ефективності поліграфів різних виробників та об’єктивний аналіз приладів. Важливо, щоб вони відповідали вимогам державних стандартів», – наголосив директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

Модератором заходу виступив завідувач відділу психологічних досліджень Київського НДІСЕ Юрій Ірхін. За його словами одним із пріоритетних завдань є розроблення методики використання комп’ютерного поліграфа при проведенні окремих видів судових експертиз, яка буде внесена до загального Реєстру судових методик. Судовий експерт КНДІСЕ наголосив на важливості врахування та доопрацювання ДСТУ 86:2016 «Поліграф» при проведенні судових психологічних експертиз із використанням поліграфа. Крім того, йшлося про створення єдиного глосарія (словника) зі сталими термінами, який за замовчуванням використовувався поліграфологами різних відомств.

Виступ голови Колегії поліграфологів України Віталія Шаповалова було присвячено необхідності застосування міжнародних стандартів, щодо поліграфів і відповідних методик, напрацюванню практичної бази та допустимості використання поняття «достовірність».

Президент Всеукраїнської асоціації поліграфологів Олексій Дубровський підкреслив, що кожна методика, що буде використовуватися при проведенні досліджень з використанням поліграфа, повинна мати психофізіологічне наукове підґрунтя.

«Недопустимо використання, в тому числі при проведенні психологічних експертиз з використанням поліграфа, обладнання – поліграфів, що не пройшли повірку/калібрування виробником чи дилером на спеціальному обладнанні», – зауважив президент Всеукраїнської асоціації поліграфологів Олексій Дубровський.

Загалом учасники семінару зійшлися на думці, що подібні заходи є початком великої роботи та фундаментальних результатів. Спільна дискусія сприяє оперативнішому вирішенню нагальних питань галузі, а також допомагає консолідувати зусилля усіх зацікавлених сторін у вирішенні актуальних проблем.

Можливо вам буде цікаво: