Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ здійснили робочий візит до Центральної криміналістичної лабораторії поліції у Варшаві

Одним з основних напрямів роботи органів державної влади в Україні щодо її інтеграції в європейську та світову спільноту є розвиток міжнародного співробітництва в межах своїх повноважень. Відповідні ініціативи державних спеціалізованих установ, які виконують судові експертизи, передбачено національним законодавством та закріплено у Законі України «Про судову експертизу».

З метою розширення міжнародного співробітництва та налагодження міжнародних наукових зв’язків з іноземними колегами експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз 29-31 січня 2020 року здійснили навчально-практичний візит до Центральної криміналістичної лабораторії поліції у Варшаві.

Учасниками програми від української сторони стали представники Київського НДІСЕ завідувач відділу нормативно-методичної діяльності та стандартизації Олександр Жеребко та судовий експерт відділу технічних досліджень документів Олександр Висікан, а також завідувач Вінницького відділення Київського НДІСЕ В’ячеслав Криловський.

Захід було організовано за підтримки інструменту зовнішньої допомоги Європейської Комісії TAIEX щодо вивчення сучасних методик та методів дослідження для акредитації трасологічних судових досліджень. Метою роботи стало вдосконалення методологічної основи проведення експертизи слідів інструментів.

Впродовж трьох робочих днів експерти Київського НДІСЕ ознайомилися з організацією діяльності та структурою Центральної криміналістичної лабораторії поліції у Варшаві, вимогами до якості роботи галузевого відділу слідів інструментів та балістичних відділів, а також здійснили обмін досвідом роботи.

Польські колеги надали для ознайомлення доповіді наступної тематики:

  • «Інструменти, призначені для ідентифікації транспортних засобів»;
  • «Зчитування даних з електронних компонентів транспортних засобів»;
  • «Обсяг досліджень замків, ключів та інструментів»;
  • «Проблеми ідентифікації транспортних способів»;
  • «Область застосування металографічного дослідження».

Крім того, було представлено область застосування системи «FAVI», використання національної бази даних «Wkladka» та програми «EuVID».

Учасники також обговорили міжнародне співробітництво в області ідентифікації транспортних засобів та міжнародну діяльність по боротьбі з автомобільною злочинністю в країнах Європейського Союзу.

Загалом сторони зійшлись на думці, що міжнародне співробітництво в судово-експертній діяльності сприятиме подальшому обміну позитивним досвідом, розвитку теоретичних основ експертних досліджень та вдосконаленню експертної діяльності, підвищенню професійної майстерності працівників судово-експертних установ, міжнародному визнанню національних експертних висновків.

Можливо вам буде цікаво: