Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ стали учасниками наради з питань розслідування злочинів у сфері порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту

Представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз у складі завідувача відділу автотехнічних видів досліджень Павла Борщевського та провідного судового експерта відділу Олександра Юрченко взяли участь у проведенні робочої наради з обговорення питань щодо особливостей розслідування злочинів у сфері порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту, проведення судових експертиз та наданні правової оцінки діям учасників дорожньо-транспортних пригод.

Зустріч було ініційовано Головним управлінням Національної поліції в Київській області з метою обговорення проблемних питань, пошук шляхів їх вирішення та підвищення ефективності розслідувань.

До спільної роботи також було запрошено представників Державного науково-дослідного криміналістичного центру МВС України, Київського науково-дослідного криміналістичного центру МВС України та прокурорів прокуратури Київської області.

Учасники обговорили особливості призначення експертиз та проведення експертних досліджень з оцінки дій учасників дорожньо-транспортних пригод, зокрема при скоєнні ДТП в умовах обмеженої видимості (темний час доби, несприятливі погодні умови тощо).

Йшлося про можливість визначення експертним шляхом першочергового причинно-наслідкового зв’язку між діями декількох учасників ДТП і настанням наслідків, при встановленні порушень Правилам дорожнього руху декількома водіями.

В рамках зустрічі експерти звернули увагу на питання юридичної оцінки дій учасників дорожньо-транспортних пригод та методику визначення моменту виникнення небезпеки для руху водіїв, при вчиненні наїздів на пішоходів на пішохідних переходах.

Можливо вам буде цікаво: