Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language

Експерти Київського НДІСЕ проводять унікальні мистецтвознавчі експертизи та експертні дослідження

Мистецтво цінувалося в усіх часи, з кожним роком цінність раритетних експонатів зростає. Для визначення вартості витворів мистецтва, встановлення їхньої ідентичності та культурної цінності, експерти Київського науково-дослідного інституту проводять відповідні мистецтвознавчі експертизи. Володіючи необхідними для надання висновку з досліджуваних питань знаннями, фахівці КНДІСЕ вивчають предмети антикваріату та твори мистецтва, а саме: монументальний та станковий живопис, графіку, декоративно-ужиткове мистецтво, пам’ятки архітектури, скульптури, дрібну пластику, музичні інструменти, нотну літературу; друковану продукцію, аудіо- та відеозаписи, фотографії, геральдику та вексилологію (герби, прапори), рекламу на предмет порнографії тощо.

Мистецтвознавча експертиза проводиться з метою встановлення наявності або відсутності показань можливості віднесення творів до спадщини того чи іншого автора, визначення ступеня збереження предмета, наявності або відсутності реставраційних робіт, визначення приналежності до певного періоду часу.

Відповідні види досліджень проводяться у випадках, коли відомості про предмет викликають сумнів, і з певних причин повинні бути належним чином підтверджені експертами.

Орієнтований перелік питань, на які може відповісти експерт:

 1. Чи є наданий на дослідження предмет оригіналом (авторською роботою), копією, виконаною від імені іншого автора, або копією, виконаною від імені автора?
 2. Хто є автором наданого на дослідження твору мистецтва?
 3. Чи підлягав даний твір мистецтва реставрації (який фрагмент тощо)?
 4. Яку вартість має твір мистецтва, що досліджується?
 5. Чи містяться на наданому носії інформації твори, що пропагують культ насильства та жорстокості?
 6. Чи є наданий на дослідження твір автентичним?
 7. Чи належить наданий на дослідження предмет до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове або інше значення?
 8. Чи має інформація, що міститься на наданих на дослідження носіях інформації, порнографічний характер?
 9. Чи належать надані на дослідження предмети до продукції порнографічного характеру?
 10. Чи мають місце в наданому на дослідження творі (літературному, кінематографічному, театральному, видовищному) сцени порнографічного характеру?
 11. Чи належить інформація, що міститься на наданих на дослідження носіях, до дитячої порнографії?

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз систематично отримують на дослідження унікальні об’єкти. Найцікавішими за останній час стали стародрук «Апостол», надрукований в першій половині XVII століття за часів правління першого російського царя Романова Михайла Федоровича, 35-тисячна колекція марок та 269 старовинних монет.

Загалом мистецтвознавчі дослідження на сучасному етапі сприяють створенню об’єктивної історичної картини і дозволяють проаналізувати не тільки досліджувані предмети, але й прослідкувати їх культурний контекст.

Можливо вам буде цікаво: