Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ провели унікальні експертизи, що лягли в основу доказової бази виправдувального вироку українця Віталія Марківа

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілана повністю виправдав та звільнив українського солдата Віталія Марківа. Вітаємо зі становленням істини у справі та пишаємось роботою експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, фахові висновки яких стали основою доказової бази виправдувального вироку.

Нагадаємо, нацгвардійця було затримано 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова у місті Слов’янськ у травні 2014 року. За свідченнями української сторони, Віталій Марків не був причетний до загибелі вказаних людей.

В рамках розслідування кримінального провадження, за результатами проведення низки слідчих дій у Слов’янську, Україна змогла отримати та надати італійському правосуддю неспростовні докази невинуватості Віталія Марківа, основу яких склали фахові висновки експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Фахівці Інституту на чолі з директором Олександром Рувіним, що особисто керував заходами, провели унікальні судові експертизи: фоноскопічні, фототехнічні, балістичні, військові, вибухотехнічні та трасологічні дослідження. Результатом роботи стало повне відновлення картини подій, встановлення неможливості вчинення інкримінованого українцю злочину та винесення виправдувального вироку.

Висловлюємо вдячність за високу професійність, оперативну роботу безпосередньо на місці подій та служіння на благо правосуддя:

Євгену Тимку завідувачу відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ;

Тимуру Цапку завідувачу відділу трасологічних, балістичних, вибухотехнічних досліджень та досліджень зброї лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ;

Віктору Шевчуку судовому експерту відділу досліджень якості та вартості дорожньо-будівельних робіт лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ;

Руслану Дем’яненку судовому експерту відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ.

А також всім фахівцям КНДІСЕ, які брали участь у проведенні експертиз у даній справі.

Виправдання українця Віталія Марків без перебільшення є знаменною подією для українського суспільства, свідченням високої професійності правоохоронців, правозахисників та експертів України, торжеством істини.

Можливо вам буде цікаво: