Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ провели судову психологічну експертизу з Надією Савченко

5 квітня 2018 року народний депутат Надія Савченко перебувала в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз для проведення за постановою слідчого комісійної судової психологічної експертизи із застосуванням комп’ютерного поліграфа.

Враховуючи складність і резонансність справи, за розпорядженням директора КНДІСЕ Олександра Рувіна для проведення зазначеної експертизи було сформовано комісію судових експертів відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрій Ірхін зазначив, що поліграф примусово не застосовується, тому природно – Надія Савченко дала згоду, приїхала до Київського НДІСЕ і спочатку була налаштована на проведення цієї експертизи. Проте під час спілкування зі своїм захисником у них виникли певні процесуальні питання: з’ясувалося, що є процесуальні неузгодженості. Тому на сьогодні Надія Савченко відмовилася саме від проходження комп’ютерного поліграфа. Таким чином, дослідницька психологічна частина судової експертизи відбулася, окрім тестування на поліграфі, яке не можливе без добровільної згоди особи.

Як зазначають експерти-психологи КНДІСЕ, основний принцип проведення психологічної експертизи – це принцип добровільності. Людину не можна примусово змусити пройти психологічну експертизу, особливо із застосуванням комп’ютерного поліграфа.

Надалі, після узгодження процесуальних питань, Надія Савченко має повторно прийняти рішення щодо згоди на проходження поліграфу.

Під час проведення психологічної експертизи та перебування Надії Савченко в Київському НДІСЕ Інститут працював у штатному режимі. Доступ громадян до установи було дещо ускладнено, зважаючи на значний ажіотаж представників засобів масової інформації до події, через що вживалися додаткові заходи безпеки. Наразі всі труднощі усунені. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз продовжить роботу за штатним розкладом.

Можливо вам буде цікаво: