Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ про дослідження документів суворої звітності, біометричні документи та банкноти

Останнім часом в засобах масової інформації частіше поширюються повідомлення про факти підробки банкнот національної валюти та пропозиції для громадян щодо їхнього придбання. Питання щодо фальсифікування банкнот нині постає особливо гостро зважаючи на розвиток науково-технічного прогресу та удосконалення сучасного обладнання, яке дає можливість злочинцям виготовляти кращі підробки грошових знаків. Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз розповіли представникам ЗМІ про дослідження необхідні в подібних випадках.

Завідувачка відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ Вікторія Куликовська розповіла, що з метою виявлення підроблених грошових знаків, здійснюється їх технічно-криміналістичне дослідження. Іноді, лише з застосуванням обладнання та спеціальних знань, є можливість встановити факт підробки.

Під час досліджень судові експерти звертають увагу на наступні питання:

  • З’являється чи ні дана банкнота підробленою?
  • Яким способом вона виготовлена?
  • Які матеріали використовувалися при її виготовлені?
  • Якщо купюра є дійсною, чи не підлягали підробці окремі частини (номінал, серія, номер, мікротекст)?
  • Однакові чи ні, матеріали, використовуванні при виготовленні фальшивих банкнот? тощо.

Фальшування грошей та всі інші незаконні операції з підробленими грошима, як українськими, так й іноземними, посягають на кредитно-фінансову та економічну систему держави. Національний банк України, та інші центральні банки, постійно вдосконалює захист банкнот для посилення протидії підробкам та надання громадянам можливості самостійно визначати справжність банкнот. Своєю чергою судові експерти Київського НДІСЕ докладають всіх зусиль, щоб допомогти виявити правопорушення пов’язані з підробкою грошових купюр, а також документів суворої звітності, біометричних документів тощо.

Можливо вам буде цікаво: