Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ обговорили з колегами роль викривачів у запобіганні та протидії корупції

Завідувач відділу почеркознавчих досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Ірина Білоус стала учасником міжвідомчого круглого столу на тему: «Роль викривачів у запобіганні та протидії корупції». Захід відбувся на базі Національної академії внутрішніх справ МВС України за сприяння Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

Захід провели з метою обговорення проблемних питань, пов’язаних з професійною діяльністю викривачів та розроблення підходів до підвищення активності та ефективності функціонування інституту викривачів в Україні.

Актуальна на сьогодні тема зібрала широке коло фахівців з різних державних установ та наукових інституцій, діяльність яких пов’язана з протидією корупції.

Поглядами з приводу діяльності в Україні інституту викривачів та досягнутих у цій сфері результатів також поділились представники експертних установ, Консультативної Місії Європейського Союзу, профільного комітету Верховної Ради України, Кабінету міністрів, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, Міністерства молоді та спорту, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань та ін.

Наукові доповіді та дискусії стосувалися висвітлення міжнародного досвіду функціонування інституту викривачів, аналізу українського законодавства, організації комунікації з викривачами та нормативного забезпечення захисту викривачів, тощо.

Так, на розсуд слухачів було представлено виступи спікерів із наступною тематикою:

  • особливості діяльності викривачів у запобіганні та протидії корупції;
  • міжнародний досвід у сфері захисту викривачів;
  • інститут викривачів у Сполучених Штатах Америки;
  • проблеми правового статусу викривачів корупції в Україні;
  • аспекти запобігання конфлікту інтересів у державних органах;
  • аспекти участі громадськості в запобіганні корупції;
  • механізм формування в суспільстві нетерпимості до виявів корупції і т.д.

Проведення круглого столу стало внеском у підвищення активності та свідомості людей, готовності до співпраці з органами правопорядку. Такі заходи забезпечують поступове зростання рівня довіри до діяльності правоохоронних органів, ефективної взаємодії суспільства, експертів та усіх правоохоронних органів, щоб спільно, у співпраці, забезпечити умови гідної життєдіяльності кожного громадянина України.

Можливо вам буде цікаво: