Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ на запит журналістів виступили спікерами проєкту квест-музею «Сила підпису»

Завідувачка відділу почеркознавчих видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Ірина Білоус поспілкувалася з журналістами та розповіла про особливості проведення почеркознавчих видів досліджень.

Спілкування відбулося в рамках підготовки квест-музею «Сила підпису». Проєкт має на меті в інтерактивному форматі розповісти глядачам про важливість підпису, як він може змінити долю однієї людини, а іноді – всього світу.

Експертка розповіла, що головним із головних завдань експерта-почеркознавця є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (буквених та цифрових) і підпису. Почеркознавча експертиза вирішує й деякі не ідентифікаційні завдання, а саме: установлення факту виконання рукопису в незвичних умовах або незвичайному стані виконавця, навмисно зміненим почерком, з наслідуванням (імітацією) підпису іншої особи, визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо.

В рамках проєкту відвідувачі також зможуть дізнатися історію підпису: від шумерів до наших днів, відчути себе експертом-криміналістом, спробувати провести власне почеркознавче дослідження, відвідати бібліотеку з книгами, які розповідають про підписання найважливіших документів в історії людства та долі їх авторів.

Можливо вам буде цікаво: