Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз проводять судові автотехнічні експертизи

За статистикою Державного агентства автомобільних доріг України за минулий 2019 рік у нашій державі трапилось близько 160 тис. дорожньо-транспортних пригод. За словами завідувача відділу автотехнічних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Павла Борщевського встановити перебіг подій під час окремих найтяжчих випадків можуть лише експерти. Адже для розв’язання спірних питань за фактами ДТП вимагають використання спеціальних технічних знань, що охоплюють сукупність взаємодійних елементів з яких складається процес дорожнього руху в цілому.

Фахівці галузі автотехнічної експертизи проводять ряд комплексних заходів, головною метою яких є встановлення технічного стану транспортних засобів, доріг і їх облаштування, дорожніх знаків і розміток, механізму дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), психофізіологічного стану водія та учасників ДТП тощо.

Проведення судової автотехнічної експертизи необхідне під час дослідження наступних питань:

  • технічний аналіз стану транспортного засобу (далі – ТЗ), встановлення його несправностей, які загрожували безпеці руху, причин їх утворення та часу виникнення; визначення механізму впливу несправності на виникнення та розвиток пригоди;
  • встановлення механізму ДТП та її елементів: швидкості руху (при наявності слідів гальмування та за пошкодженнями), гальмового та зупинного шляхів, траєкторії руху, взаємного розташування ТЗ, особливості погодних умов і рельєфу та інших просторово-динамічних характеристик пригоди;
  • встановлення відповідності дій водія ТЗ у даній дорожній ситуації технічним вимогам Правил дорожнього руху, наявності у водія технічної можливості запобігти пригоді з моменту виникнення небезпеки, відповідності з технічної точки зору дій водія вимогам Правил дорожнього руху, а також встановлення причинно-наслідкового зв’язку між діями водія та ДТП.

Важливо зазначити, що об’єктами дослідження можуть бути не лише транспортні засоби, а також їхні уламки, кожна ситуація вивчається фахівцями індивідуально.

Зазначимо, що експерти-автотехніки Київського науково-дослідного інституту допомагають також з іншими завданнями та питаннями, вирішення яких пов’язане з дослідженням технічного стану ТЗ, дорожньої обстановки та дій учасників дорожньої події.

З детальнішою інформацією про всі види досліджень, можна ознайомитись у розділі експертна діяльність.

Можливо вам буде цікаво: