Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у семінарі-тренінгу «Модель акредитації для розслідування місця злочину» Варшава (Польща)

З 19 по 21 жовтня 2022 року Ігор Чалюк, завідувач відділу досліджень якості та вартості дорожньо-будівельних робіт лабораторії інженерних видів досліджень КНДІСЕ та Тетяна Пирожнікова, провідний судовий експерт відділу досліджень фінансово-кредитних операцій та економічної діяльності підприємств лабораторії економічних досліджень КНДІСЕ взяли участь у семінарі-тренінгу «Модель акредитації для розслідування місця злочину» Варшава (Польща).

ENFSI (Європейська мережа судово-експертних установ) та проєкт AFORE «Акредитація криміналістичних лабораторій у Європі» має на меті підтримати криміналістичні лабораторії у рамках роботи щодо акредитації або розширити сферу їхньої акредитації.

Частиною проєкту AFORE було проведення семінару-тренінгу «Модель акредитації для розслідування місця злочину». Цей робочий пакет спрямований на створення європейської моделі для акредитації процесів огляду місця злочину відповідно до вимог ISO/IEC 17020, а також на сприяння обізнаності з процесами огляду місця злочину в EA (Європейська кооперація з акредитації).

Першочергові цілі семінару полягали в тому, щоб забезпечити краще розуміння всього судового процесу, включаючи дослідження місця злочину та лабораторну діяльність (наприклад, логістика, пошук слідів, різні типи слідів), різні ролі персоналу щодо розслідування місця злочину (система якості, експерт на місці злочину, судовий експерт), принципи та важливість розслідування місця злочину (наприклад, документування місця події, ідентифікація злочину тощо). Спікерами семінару були представники Фінляндії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Норвегії та Швеції. Акредитація є важливим інструментом для мінімізації помилок і забезпечення надійності, в тому числі, судової експертизи.

Можливо вам буде цікаво: