Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у практикумі «Інноваційна криміналістика в умовах війни»

З 19 по 21 червня 2024 року слідчі, криміналісти та експерти експертних установ взяли участь у практикумі «Інноваційна криміналістика в умовах війни», організованому проєктом Ради Європи «Посилення правоохоронних органів України під час війни та у повоєнний період», який відбувся на базі тренінгового центру Національної академії внутрішніх справ України.

Від КНДІСЕ на практикумі з доповідями виступили: завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень, Віктор Костецький, завідувач відділу досліджень якості та вартості дорожньо-будівельних робіт лабораторії інженерно-технічних видів досліджень, Ігор Чалюк, завідувач відділу транспортно-товарознавчих досліджень та досліджень військового майна лабораторії інженерно-транспортних, товарознавчих та спеціальних видів досліджень, Сергій Береговий, головний судовий експерт відділу вибухотехнічних досліджень та досліджень ракетної, артилерійської зброї лабораторії військових досліджень, Олексій Кузьменко, головний судовий експерт відділу вибухотехнічних досліджень та досліджень ракетної, артилерійської зброї лабораторії військових досліджень, Олександр Висікан, провідний науковий співробітник лабораторії психологічних досліджень, Тетяна Морозова.

Програма заходу передбачала зосередження уваги на передових методиках та інструментах для дослідження місця злочину, аерокриміналістиці, збирання та оброблення доказів, міждисциплінарному спілкуванні у контексті збирання доказів і проведення судових експертиз. На практикумі було розглянуто проблеми стандартів хронологічного документування послідовності отримання, контролю, передавання, аналізування, зберігання фізичних та електронних доказів.

Під час заходу учасники мали можливість ознайомитись із новітніми зразками криміналістичної техніки, зокрема лабораторії для експрес-аналізу ДНК, технічні засоби для зчитування інформації з модулів управління транспортними засобами, безпілотні літальні апарати для аерофотозйомки та 3D-моделювання, а також засоби для дослідження залишків і фрагментів різних видів зброї та транскрибування текстів. Досвідчені фахівці ділилися своїм досвідом із використання поліграфу у кримінальних справах, експертизи текстів і висловлювань під час розслідувань злочинів, а також ідентифікації осіб та особливостей масових поховань і місць катування.

Тренери, у свою чергу, підкреслили, що поділення на викладачів і слухачів було умовним, оскільки присутні слідчі та криміналісти є висококваліфікованими фахівцями у своїй галузі. Практична робота відбувалася через обмін досвідом, де кожний професіонал зробив унікальний внесок у загальне розуміння викликів перед криміналістами в умовах війни та розвиток практичних навичок учасників.

Можливо вам буде цікаво: