Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у міжнародному тренінгу з розслідування вибухів і бомб у м. Будапешт (Угорщина)

13-17 листопада 2023 року у м. Будапешт (Угорщина) проходив міжнародний тренінг з «Розслідування вибухів і бомб», який організувала Європейська Комісія та країни-члени Центральноєвропейського CBRN-E навчального центру (CE CBRN-E TC).

У заході учасничав Європейський контртерористичний центр (ECTC Europol), Національний центр даних про вибухонебезпечні предмети (Великобританія), представники міжнародних експертних установ, а також Олексій Кузьменко та Володимир Бабенко, головні судові експерти відділу вибухотехнічних досліджень та досліджень ракетної, артилерійської зброї лабораторії військових досліджень КНДІСЕ.

Теоретична частина тренінгу була представлена презентаціями щодо поняття хімічного, біологічного, радіологічного, ядерного захисту (CBRN) та саморобних вибухових пристроїв; щодо розслідування британськими спецслужбами справи про отруєння Скрипалів у 2018 році; щодо розслідування інциденту з радіоізотопним термоелектричним генератором у Грузії у 2002 році; щодо порядку дій при проведені розслідування наслідків вибуху саморобних вибухових пристроїв в умовах хімічного, біологічного, радіологічного забруднення, тощо.

Для закріплення теоретичної частини учасникам навчального заходу продемонстрували як оглядати місцевість та наслідки вибуху саморобного вибухового пристрою у захисному костюмі при різних видах забруднення (хімічного, біологічного, радіологічного) та перевіряти на наявність вибухонебезпечних предметів; як складати плани і схеми, вилучати об’єкти дослідження; як проводити рентгенологічне дослідження саморобного вибухового пристрою та його знищення водяною гарматою.

Також було продемонстровано матеріально-технічну базу навчального центру: спеціальні автомобілі з контролю хімічного, біологічного, радіологічного забруднення місця події; обладнання, комплекти та костюми розмінування; захисні костюми та протигази; пристрої та обладнання контролю хімічного, біологічного, радіологічного забруднення; роботизовані механізми для дистанційного розмінування та роботизовані механізми розвідки хімічного, біологічного, радіологічного забруднення місця події та взяття проб ґрунту і повітря; рентгенологічне обладнання для дослідження саморобних вибухових пристроїв.

Під час участі у тренінгу експертами КНДІСЕ отримані теоретичні знання та практичні навички дій слідчих криміналістів вибухотехніків при здійсненні огляду місця подій після вибуху саморобних вибухових пристроїв в звичайних умовах та в умовах хімічного, біологічного, радіологічного забруднення.

КНДІСЕ і далі продовжує здійснювати міжнародну діяльність на високому рівні для розвитку судової експертизи України, підвищення якості судової експертизи та інтенсифікації участі співробітників КНДІСЕ в найпотужніших заходах світу.

Можливо вам буде цікаво: