Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у міжнародному семінарі «Актуальні питання криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів»

Актуальні питання криміналістичних досліджень транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують обговорили судові експерти під час міжнародного науково-практичного семінару у Запоріжжі.

Впродовж двох робочих днів учасники заходу заслухали понад 30 доповідей українських та закордонних спікерів. Мова йшла про практику досліджень автомобілів різних марок, сучасні аспекти боротьби з легалізацією викрадених транспортних засобів, алгоритм дій фахівців при проведенні огляду ТЗ, випадки зміни ідентифікаційних номерів, особливості дослідження додаткових носіїв інформації на автомобілях закордонного виробництва тощо.

Представником від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз виступив старший науковий співробітник лабораторії криміналістичних видів досліджень Сергій Науменко. Доповідь судового експерта КНДІСЕ була присвячена окремим аспектам виготовлення та персоналізації супровідних документів на транспортні засоби, які виготовляються на полімерній основі.

Спеціалісти відмітили, що рівень шахрайства з виготовлення фальшивих документів і перебитих номерів агрегатів за останній час значно зріс. Пересічний громадянин виявити підробку самостійно не зможе і в більшості випадків подібні випадки призводять до значних фінансових витрат.

За словами Сергія Науменко, основна рекомендація для уникнення неприємностей – звернення за професійною допомогою фахівців, які мають відповідну підготовку, проводять експертизу або експертне дослідження і беззаперечно можуть встановити істину.

«Чи варто купувати автомобіль? Як вірно оформити чи переоформити документи? На ці та інші питання допоможуть відповісти експерти. Даний напрямок наразі активно розвивається, весь процес комплексний. Існують відповідні нормативні документи, інформаційні та довідкові бази, реалізується міжнародне співробітництво, – говорить експерт Київського НДІСЕ Сергій Науменко. – Також необхідний постійний моніторинг нововведень від виробників автомобілів. В конкурентній боротьбі, вони щорічно випускають нові моделі та модифікації транспортних засобів. Змінюються місця маркування, способи нанесення інформації та структура номерів. Лише створюючи систематизовані професійні інформаційні бази можна своєчасно відслідковувати ці деталі».

У підсумку учасники заходу зійшлися на думці, що лише спільні зусилля поліції, українських та закордонних експертів дозволять добитися позитивних результатів у галузі криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів.

Можливо вам буде цікаво: