Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у конференції «Перспективи розвитку оцінки майна: законодавство, дерегуляція, методологія, практика»

На шляху інтеграції України до світової спільноти, впровадження міжнародних стандартів у вітчизняну оціночну практику та використання сучасних інформаційних технологій в оцінці майна та майнових прав є нагальним питанням, про що наголошують законодавчі та регуляторні органи у вимогах до сучасних оцінювачів.

Зважаючи на необхідність постійного та своєчасного вивчення та імплементації новел європейського законодавства у вітчизняну нормативно-правову та методичну базу, експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз здійснюють постійний моніторинг наукових заходів присвячених даним питанням та беруть участь у найрізноманітніших конференціях, брифінгах, круглих столах тощо.

Так, фахівці Лабораторії інженерно-технічних видів досліджень в особі провідного наукового співробітника відділу досліджень з питань землеустрою та оцінки земель Вікторії Савчак, судових експертів відділу досліджень з питань землеустрою та оцінки земель Ганни Некрилової та Олександри Костіної взяли участь у проведенні ХХІV Міжнародної науково-практичної конференції «Перспективи розвитку оцінки майна: законодавство, дерегуляція, методологія, практика».

Захід відбувся за участі представників науково-дослідних судово-експертних установ Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Держгеокадастру, Антимонопольного комітету України, бізнес-омбудсмена України, Державної регуляторної служби України, міжнародних партнерів – TEGoVA, FIABCI, оцінювачів та представників саморегулівних організацій Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії.

Головною метою зустрічі організатори визначили обговорення новел у європейській та вітчизняній нормативно-правовій та методичній базі оцінки майна та майнових прав та їх впливу на розвиток оціночної діяльності.

Основні питання, що було винесено для обговорення:

  1. Засади державного та громадського регулювання оціночної діяльності – Повноваження ФДМУ та інших державних регуляторів (ФГВФО, НБУ, НКЦПФР) оціночної діяльності, взаємодія з саморегулівними організаціями оцінювачів, єдині законодавчі вимоги та стандарти застосування до оціночних процедур.
  2. Розвиток сфер застосування послуг з оцінки майна та майнових прав – Обговорення законодавства Європейського Союзу, України та інших країн щодо оцінки майна та майнових прав.
  3. Тенденції в розвитку методології оціночної діяльності – Зміни у поглядах на об’єкт та бази оцінки, методи оцінювання та вимоги до оцінювача у міжнародних та національних стандартах.
  4. Перспективи та ризики впровадження автоматизованих систем оцінювання – Використання сучасних інформаційних технологій в оцінці майна та майнових прав.

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжать брати участь у міжнародних та вітчизняних науково-практичних заходах з метою постійного та безперервного професійного зростання.

Можливо вам буде цікаво: