Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у дискусії «Назад у минуле: ретроспективні оцінки вартості у кримінальних провадженнях»

27 вересня 2023 року експерти КНДІСЕ взяли участь у дискусії «Назад у минуле: ретроспективні оцінки вартості у кримінальних провадженнях». Організатором заходу був Комітет Асоціації правників України з кримінального та кримінально-процесуального права.

У заході взяли участь представники Фонду держмайна України, Міністерства юстиції України, експертних установ та професійних асоціацій оцінювачів. КНДІСЕ представляв завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень, к. т. н. Роман Пасько та завідувач лабораторії інженерно-транспортних, товарознавчих та спеціальних видів досліджень Вячеслав Бондар.

В рамках дискусії обговорювалися такі питання:

  1. 1) Що таке ринкова вартість майна? Які особливості її встановлення? Чи факт встановлення оцінювачем/експертом ринкової вартості в ході оцінки/експертизи відміняє необхідність доведення можливості продати конкретний товар в конкретній ситуації в рамках кримінального провадження? Наскільки, визначаючи «ринкову вартість» в кримінальному провадженні, оцінювач/експерт відштовхується від фактичних обставин конкретної ситуації?
  2. 2) В чому різниця між ринковою та іншими видами вартості майна? Чому розмір збитків визначається саме на основі ринкової вартості?
  3. 3) Розмежування оцінки вартості нерухомого майна оцінювачем та будівельно-технічної/оціночно-будівельної експертизи.
  4. 4) Ретроспективна оцінка майна/майнових прав – компетенція судових експертів та оцінювачів. Проблемні питання при її встановленні та можливі ризики. На скільки конкретно можна встановити вартість майна/майнових прав/послуг в минулому?
  5. 5) Як працює система рецензування звітів з оцінки майна та механізм притягнення оцінювачів до відповідальності?

Можливо вам буде цікаво: