Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ вшановують пам’ять жертв рейсу MH17 і продовжують свою роботу в Міжнародній слідчій групі для розслідування авіакатастрофи

Світ вшановує пам’ять жертв авіакатастрофи рейсу MH17. Страшна трагедія, яка сталася 17 липня 2014 року в небі над Донбасом, забрала життя 298 людей.

На третьому році катастрофи Президент України Петро Порошенко висловив співчуття родинам загиблих та оголосив про підписання угоди між Україною та Нідерландами про механізм притягнення до відповідальності винних у трагедії.

«Це наша спільна відповідь на геополітичні амбіції тих, хто намагається підірвати встановлення істини на найвищому міжнародному рівні. Я переконаний, що об’єктивність та неупередженість голландського правосуддя завершать цей шлях. Наш спільний обов’язок перед пам’яттю тих, у кого серцебиття було відрізане російською ракетою всього три роки тому», – сказав Петро Порошенко.

За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії нашої держави. За фактом катастрофи була створена Міжнародна слідча група (JIT), до складу якої входили представники Бельгії, Нідерландів, України, Малайзії та Австралії. Олександр Рувін, директор КНДІСЕ, очолив Українську експертну групу.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, запущеною ракетним комплексом “Бук”. Значна частина досліджень була проведена на території нашої держави. Під час розслідування було проведено ряд слідчих дій та зібрано повну базу доказів. У Нідерландах фрагменти літака зібрані в єдине ціле. Зрештою, картина підтвердила висновки вітчизняних фахівців.

Крім того, експерти КНДІСЕ секунду за секундою розрахували маршрут і траєкторію руху ракети, яка збила літак. Фахівці Інституту вивчали ракетну боєголовку, яка містила унікальні елементи. Відповідне дослідження дозволило зробити висновок про його походження, оскільки аналогів таких частинок немає.

На території України під головуванням КНДІСЕ спільно з представниками Міністерства юстиції було проведено унікальну практичне розслідування технічних причин авіакатастрофи. Вперше був проведений повномасштабний слідчий експеримент на території України.

Висновки, зроблені в результаті роботи експертів, стали вагомим внеском у звіти Міжнародної слідчої групи. Співпраця між країнами продовжується. Ми сподіваємось, що робота експертів КНДІСЕ допоможе швидше дізнатися правду, а винуватці трагедії нестимуть відповідальність.

Можливо вам буде цікаво: