Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ стали учасниками конференції щодо оцінки шкоди та збитків, завданих підприємствам, установам і організаціям внаслідок збройної агресії рф

09 березня 2023 року відбулася конференція щодо оцінки шкоди та збитків, завданих підприємствам, установам і організаціям внаслідок збройної агресії рф. Захід було організовано Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. До конференції були запрошені судові експерти науково-дослідних установ Міністерства юстиції України з відповідних видів судових експертиз. Захід проходив у онлайн форматі.

Представниками КНДІСЕ на конференції були:

  • Роман Пасько, завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ;
  • Михайло Полєнніков, провідний судовий експерт лабораторії економічних досліджень КНДІСЕ;
  • Олександр Садченко, завідувач лабораторії організації наукової, методичної діяльності, нормативного забезпечення та міжнародного співробітництва КНДІСЕ.

Конференція проходила у форматі панельних дискусій, де учасниками розглядалися найактуальніші питання, що постають перед експертами стосовно питань оцінки шкоди та збитків. Експерти зосередили свою увагу на наступній тематиці:

  • Алгоритм фіксування шкоди та збитків, завданих підприємствам, установам і організаціям внаслідок збройної агресії рф (базова схема документування шкоди та збитків; ознаки допустимості первинних доказів спричинення збитків та настання шкоди; характеристика елементів алгоритму; орієнтовний набір пакету документів для відшкодування шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям за окремими напрямами);
  • Висновок судового експерта як належний та допустимий доказ в процесі відшкодування шкоди та збитків (значення висновку судового експерта для процесу відшкодування шкоди та обсягу збитків; порядок отримання висновку судового експерта та суб’єкти експертної діяльності; вимоги до змісту висновку судового експерта);
  • Алгоритм отримання відшкодування шкоди та збитків, завданих підприємствам, установам і організаціям внаслідок збройної агресії рф (процедура відшкодування шкоди та обсягу збитків на національному рівні (в судовому та позасудовому порядку); процедура відшкодування шкоди та обсягу збитків у міжнародних судових інституціях; механізми виконання судових рішень національних судів по відшкодуванню шкоди та збитків на території інших держав, де можуть знаходитися активи рф.

Під час дискусії учасниками конференції були обговорені економіко-правові аспекти стягнення шкоди, завданої збройною агресією рф проти України, експертне забезпечення виявлення та визначення шкоди та інші нагальні питання сьогодення стосовно відшкодування шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф.

Можливо вам буде цікаво: