Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Експертка Житомирського відділення КНДІСЕ долучилася до роботи на семінарі щодо впровадження міжнародних стандартів правосуддя дружнього до дитини

11 липня 2024 року старша судова експертка Житомирського відділення КНДІСЕ Наталія Арефіна долучилася до роботи в семінарі на тему «Підвищення якості проведення слідчих (процесуальних) дій за участі психологів та ефективне отримання інформації для забезпечення проведення психологічної експертизи».

Семінар,  ініційований Житомирською обласною прокуратурою, проведено за участю фахівців у межах пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні / міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги.

Спільне обговорення виявило проблемні питання, пов’язані з отриманням цінної, чистої від стороннього впливу інформації під час опитування (допиту) неповнолітніх осіб у кримінальному провадженні із застосуванням відеозапису, який є подальшим об’єктом дослідження судової психологічної експертизи.

Експертка Житомирського відділення висвітлила питання, що стосуються алгоритму дій експерта під час судово-психологічної експертизи за матеріалами відеозапису. Роз’яснено спрямованість експертного дослідження на аналіз характеру та  індивідуально-психологічної характеристики  комунікативної  діяльності дитини під час слідчої дії, особливостей її комунікативної взаємодії з усіма учасниками слідчої дії з метою з’ясування питань самостійності чи несамостійності надання дитиною юридично значущої інформації, наявності або відсутності суттєвого впливу на вільні прояви дитини.

На підставі прикладів з експертного досвіду було обговорено помилки, що допускаються учасниками слідчої дії під час організації та проведення опитування (допиту) дитини, надано рекомендації для їх мінімізації з урахуванням вікових особливостей дитини.

Учасники семінару спільно обговорили та узгодили загальні алгоритми поліпшення взаємодії з неповнолітніми під час слідчої дії, що сприятиме удосконаленню процедури досудового розслідування та можливого подальшого судового розгляду кримінальних проваджень за участю дітей.

Можливо вам буде цікаво: