Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт відділу психологічних досліджень КНДІСЕ допоміг журналістам розібратись із поведінкою киянки, яка залишила дітей самих на 9 діб

Із запитом про допомогу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз звернулися журналісти телеканалу «1+1». Представники медіа отримали коментар завідувача відділу психологічних досліджень Юрія Ірхіна з приводу поведінки та психологічного стану жінки, котра залишила власних дітей без догляду на 9 днів.

Матір зачинила двох малих дітей у квартирі без води та їжі. В результаті даних дій однорічний син загинув, а дворічна донька потрапила у реанімацію. Жінка виправдовує свої дії післяпологовою депресією.

Аналізуючи ситуацію, експерт КНДІСЕ пояснив принципову різницю між поняттями післяпологової депресії та синдрому в ракурсі зміни поведінки, емоційного та фізіологічного стану жінок. Також спеціаліст зауважив, що велику роль відіграє не так самоідентифікація людини, як соціальне середовище та ситуація у якій вона перебуває. За словами Юрія Ірхіна, справжній післяпологовий синдром – явище дуже рідкісне і до трагічних наслідків призводить лише в крайніх випадках. Переважно, це відбувається у жінок, які страждають від алкоголізму і наркозалежності. Найчастіше жінки просто намагаються виправдатися цим синдромом, тому що це може бути підставою для пом’якшення покарання за злочин.

«У тій практиці, з якою я зустрічався, відсотків 95, якщо не більше, дітовбивств – це абсолютно свідомі дії через соціальні чинники. У дитині бачать майбутню тягар, небажання мати дитину або це уособлення об’єкта, від якого народилася дитина», – пояснює фахівець Київського НДІСЕ. І додає, що маркери цього синдрому настільки чіткі, що обдурити експертів неможливо.

Можливо вам буде цікаво: